Jump to content

fluval 205 kilka pytań


Recommended Posts

Witam nie dawno kupiłem używane akwarium 126l z filtrem fluval 205. Znalazłem instrukcje uruchomienia tego filtra przez pompowanie ale to nie działało wiec zalałem wszystko woda i chodzi ale jak chcę go wyłączyć na noc to leje mi się woda z tych otworów pod zatrzaskami może ktoś wie czemu tak mam i może mi pomóc? Czy taki sposób poprzez zalanie filtra łącznie z wężem, woda to dobry sposób na uruchamianie?

Link to comment
Share on other sites

Fluvale maja dwie "wajchy" pierwsza od regulacjii przepływu i druga od mocowania rur w filtrze. Teraz zależy skąd Ci cieknie. Moga byc to zniszczone uszczelki. Pąpka może być popsuta jak spojrzysz od spodu to powinna być tak przeźroczysta guma pod pokrywą przymocowana do tego uchwytu którym pompujesz. Taki sposób na uruchomienia też jest dobry.

Link to comment
Share on other sites

Z którego? W każdym razie wyciąg uszczelkę wyczyść ją jak i ten rowek w którym Ona się znajduje. Jezeli jest pęknięta, postrzępiona to nadaje się do wymiany. A jak filtr chodzi to nie słyszysz czasami bąbelkow w środku? i tak jak Sławek napisał, filtr powinien chodzić cały czas.

filtra nie mogę mieć załączonego cały czas bo jest głośny

Oglónie fluvale to ciche filtry więc na pewno zasysa Ci powietrze jak chodzi dlatego tak hałasuje.
Link to comment
Share on other sites

To może opisz czym, się objawia to głośne działanie filtra. Na pewno zasysa gdyż filtr wytwarza podciśnienie w kuble podczas pracy. Dlatego cieknie Ci on tylko wtedy jak jest wyłączony. A ty słyszysz jak czasami coś "mieli". Wymień ją. Może to być uszkodzenie niewidoczne dla Twoich oczu, a woda znajdzie sobie przejście.

Link to comment
Share on other sites

Już wiem o co chodzi jak wyłączę filtr i nie zamknę zaworu od węży to się leje dość mocno a jak chodzi to prawie wcale. Filtr stoi w kibelki 10l i przez 20godzin może 1cm wody się nalało. Co do głośności filtra to takie brzęczenie słychać jakby przy silniczku. Wyciągałem ten wirnik i to wszystko czyściłem trochę brudu tam było

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...