Skocz do zawartości

szkło


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile może kosztować u szklarza sklejenie akwarium o wymiarach 30x30x35 i o grubości 4mm (bo tyle wystarczy prawda?)? I czy on będzie miał sylikon akwarystyczny?

Nie opłaca się, kup w zoologicznym bez pokrywy, nieprofilowane. Wyniesie Cie to taniej.

Ale takiego o takich wymiarach nie kupi. Za to polecam gotowy zestaw ShrimpSeta, ten największy jest dokładnie o taki jak potrzebujesz.

Czyli jednak kupi ;)

A to,że w zestawie(Shrimp Set)?

No cóż i tak musiał by gołe wyposażyć.

 

Poza tym no problem:

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-30x30x35-gr-4mm-polerowane-wro-i2503510489.html

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-kostka-30x30x35-4mm-wroclaw-i2521537664.html

 

itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, kup w zoologicznym bez pokrywy, nieprofilowane. Wyniesie Cie to taniej.

Ale takiego o takich wymiarach nie kupi. Za to polecam gotowy zestaw ShrimpSeta, ten największy jest dokładnie o taki jak potrzebujesz.

Dlaczego pleciesz głupoty? Oczywiście, że kupi. Nie wiem jak w Twoim mieście ale u mnie podajesz wymiary i na zamówienie masz po 2 tygodniach. (koszt akwarium na zamówienie to tylko 10zł w sklepie, w którym ja kupuję)

 

Bez względu, czy bierzesz zestaw, czy samo akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pleciesz głupoty? Oczywiście, że kupi. Nie wiem jak w Twoim mieście ale u mnie podajesz wymiary i na zamówienie masz po 2 tygodniach. (koszt akwarium na zamówienie to tylko 10zł w sklepie, w którym ja kupuję)

 

Chodziło o gotowe akwaria producenckie, dostępne od ręki w sklepie. Da się kupić akwarium o każdych wymiarach. Sam mam niestandardowe. Tyle że żaden duży producent, czy to Diversa, czy Wromak nie robi baniaków o tych wymiarach. Także nie ma takich z floata do kupienia luzem poza ShimpSetem. Kostki Opti oczywiście są, robione ze względu że jest na nie popyt, ale to też nie w każdym zoologu. W sumie poza RA to nigdy nie widziałem szczerze mówiąc.

 

Głupotą jest natomiast co innego. To czy zamówi sobie bezpośrednio u szklarza, czy w sklepie na wymiar z marżą, a sklep zamówi u szklarza - to na jedno wyjdzie, prócz ceny. Na zamówienie da się wszystko, ale w sklepie od ręki takiego baniaka nie kupi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotą jest natomiast co innego. To czy zamówi sobie bezpośrednio u szklarza, czy w sklepie na wymiar z marżą, a sklep zamówi u szklarza - to na jedno wyjdzie, prócz ceny. Na zamówienie da się wszystko, ale w sklepie od ręki takiego baniaka nie kupi. ;)

Nie koniecznie.

Wszystko to jest kalkulacją.

Jak mieszkasz "gdzieś" i jest jeden szklarz,to może sobie zawołać :roll:

Firma zajmująca się produkcją akwariów nie zatrudnia szklarzy(tzn.są na firmie i ich praca jest wliczona w koszty) i produkuje akwaria hurtowo,czyli zakup w takiej firmie może wyjść taniej nawet na zamówienie i z dostawą,niż zakup u rzeczonego szklarza na miejscu.

Amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chora logika.

A ja Cię zapewniam, że szklarz policzy więcej niż kupi w sklepie z marżą.

Zgadzam się z tym.

Zależy to od samej umowy między sklepem a szklarzem. Z zasady jak kupujemy coś z pośrednikiem to jest drożej

Czyżby?

Detaliczny klient bierze raz przez co płaci więcej np.u szklarza a sklep masowo.

Teraz mi powiedz gdzie taniej wyjdzie?

Najtaniej wyjdzie zamówienie szkła w sklepie.Tak małego oczywiście.

Są też prywatni przedsiębiorcy którzy zajmują się tylko klejeniem akwariów,i są najtańsi uważam jeśli chodzi o klejenie większych a nawet gigantów akwarium.

Przykład,baniak 120x50x60 mieści się w 5 stówach,uważacie że to drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, kup w zoologicznym bez pokrywy, nieprofilowane. Wyniesie Cie to taniej.

Ale takiego o takich wymiarach nie kupi. Za to polecam gotowy zestaw ShrimpSeta, ten największy jest dokładnie o taki jak potrzebujesz.
ja właśnie chcę tylko szkło bo mam 20l a nikt mi ich raczej nie kupi... a oświetlenie filtr itp są takie same jak w 30l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie zamówienie szkła w sklepie.

A ja zapłaciłem trochę więcej w sklepie, niż bym zapłacił u szklarza. No i cała teoria poszła do lasu.

Dlaczego mimo wszystko kupiłem w sklepie? Bo za 10zł miałem dowóz baniaka do domu, a nie miałem go wtedy jak inaczej przewieźć, a nie tylko szkło kupowałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najtaniej wyjdzie zamówienie szkła w sklepie.

A ja zapłaciłem trochę więcej w sklepie, niż bym zapłacił u szklarza. No i cała teoria poszła do lasu.

Dlaczego mimo wszystko kupiłem w sklepie? Bo za 10zł miałem dowóz baniaka do domu, a nie miałem go wtedy jak inaczej przewieźć, a nie tylko szkło kupowałem. ;)

Więc nie ma teorii,tylko jak napisałem kalkulacja.

Każdy ma inne możliwości,zależnie od miejsca zamieszkanie ;)

 

Edit.Do tego jest potrzebne trochę chęci,samodzielności,kartka i długopis,kalkulator,trochę czasu i tyle.

A jak komuś nie zależy na oszczędnościach,to wystarczy parę minut w necie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować u szklarza sklejenie akwarium o wymiarach 30x30x35 i o grubości 4mm (bo tyle wystarczy prawda?)? I czy on będzie miał sylikon akwarystyczny?

Nie opłaca się, kup w zoologicznym bez pokrywy, nieprofilowane. Wyniesie Cie to taniej.

Ale takiego o takich wymiarach nie kupi. Za to polecam gotowy zestaw ShrimpSeta, ten największy jest dokładnie o taki jak potrzebujesz.

Czyli jednak kupi ;)

A to,że w zestawie(Shrimp Set)?

No cóż i tak musiał by gołe wyposażyć.

 

Poza tym no problem:

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-30x30x35-gr-4mm-polerowane-wro-i2503510489.html

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-kostka-30x30x35-4mm-wroclaw-i2521537664.html

 

itd. ;)

Nie chce szkła droższego od kompletnego zestawu 30l :evil:

 

Zdania zaczynamy dużą literą//lopezz

 

EDIT:

 

Za szkło 30x30x30 u szklarza zapłaciłem 40zl ze sklejeniem,najlepiej zapytaj u szklarza i w sklepie a wszystkie wątpliwości się rozwieją.

Nareszcie odpowiedz na moje nie skomplikowane pytanie... Bardzo Ci dziękuję ;) A powiesz jeszcze jaka grubość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować u szklarza sklejenie akwarium o wymiarach 30x30x35 i o grubości 4mm (bo tyle wystarczy prawda?)? I czy on będzie miał sylikon akwarystyczny?

Nie opłaca się, kup w zoologicznym bez pokrywy, nieprofilowane. Wyniesie Cie to taniej.

Ale takiego o takich wymiarach nie kupi. Za to polecam gotowy zestaw ShrimpSeta, ten największy jest dokładnie o taki jak potrzebujesz.

Czyli jednak kupi ;)

A to,że w zestawie(Shrimp Set)?

No cóż i tak musiał by gołe wyposażyć.

 

Poza tym no problem:

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-30x30x35-gr-4mm-polerowane-wro-i2503510489.html

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-kostka-30x30x35-4mm-wroclaw-i2521537664.html

 

itd. ;)

Nie chce szkła droższego od kompletnego zestawu 30l :evil:

 

Zdania zaczynamy dużą literą//lopezz

Za szkło 30x30x30 u szklarza zapłaciłem 40zl ze sklejeniem,najlepiej zapytaj u szklarza i w sklepie a wszystkie wątpliwości się rozwieją.

Nareszcie odpowiedz na moje nie skomplikowane pytanie... Bardzo Ci dziękuję ;) A powiesz jeszcze jaka grubość?

Po pierwsze edytuj posty.

Po drugie napisałem,że nie ma problemu z zakupem.Nie pisałeś jakie szkło Cię interesuje,tylko jaki wymiar,a to różnica.

Po trzecie Google nie gryzie i zamiast wziąć się za szukanie to pytasz człowieka,który mógł takie akwa kupić w Łodzi,a Ty mieszkasz np.w Koziej Wólce i nijak będą się miały Jego koszty do Twoich/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...