Jump to content

Temperatura wody.

Bonzo
 Share

Recommended Posts

Ciężko to zrobić

bo lód jest lżejszy od wody i butelka będzie pływała w akwarium.

Właśnie przed godziną wsadziłem ową butelkę do akwarium 25l,butelka 0,5l temp.spadała tylko o jeden stopień z 31 na 30 po ochłodzeniu wentylatorem domowym o uchyleniem pokrywy spadek w godzinę o 2 stopnie.

W tym temacie znajdziesz mój post na ten temat i inne pomocne informacje.

viewtopic.php?f=40&t=5069&st=0&sk=t&sd=a&hilit=ch%C5%82odzenie+akwarium

Ciężko to zrobić

bo lód jest lżejszy od wody i butelka będzie pływała w akwarium.

Właśnie przed godziną wsadziłem ową butelkę do akwarium 25l,butelka 0,5l temp.spadała tylko o jeden stopień z 31 na 30 po ochłodzeniu wentylatorem domowym o uchyleniem pokrywy spadek w godzinę o 2 stopnie.

W tym temacie znajdziesz mój post na ten temat i inne pomocne informacje.

viewtopic.php?f=40&t=5069&st=0&sk=t&sd=a&hilit=ch%C5%82odzenie+akwarium

To że lód pływa to lepiej, gdyż najcieplejsza woda jest przy tafli. Poza tym prąd z deszczownicy i tak roznosi zimną wodę po całym akwa. U mnie w 112l 2 x 0,5l zbiły z 28 na 26 dość szybko.

Witam ponownie. Wrzuciłem do akwarium półtoralitrową butelkę z lodem, świece 10h, zamiast 15, otwory w pokrywie zdjęte i temperatura spadła o 1 stopień ( z 30 na 29 ). Po chwili zastanowienia sprawdziłem filtr ( wewnętrzny ), był bardzo ciepły nawet w wodzie, gdzie powinien być zimny. to on chyba grzeje wodę, bo w pokoju mam 25 stopni. Proszę o odpowiedz, czy muszę zmienić filtr najlepiej na zewnętrzny, czy ten może zostać. ( Jeśli musiałbym zmienić to właśnie na ten - http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hanz ... 27790.html. czy on się nadaje?

Na lato mam wyjętą, bo nie jest potrzebna.

No ale po co ją wyjmować, skoro taka z termostatem i tak się nie włączy?

Za to podczas zimniejszych nocy, temperatura może spadać poniżej ustalone wartości. Już to przerabiałem. Grzałka nic nie szkodzi, jeśli jest ustawiona na te 25-26C podczas upałów, a dobrze jest ją mieć w akwarium nawet podczas lata.

Temperatury 30C okresowej się nie bój, chyba że hodujesz jakieś wyjątkowo zimnolubne ryby. W naturze temperatura wody w strefach tropikalnych czasem jest wyższa. Zadbaj tylko o odpowiednie napowietrzenie. Niedotlenienie to główny problem podczas upałów, przez który ryby siedzą pod taflą wody - nie temperatura.

Należy pamiętać że nie mieszkamy w tropikach, tylko w strefie umiarkowanej. Temperatury w mniejszych, dobrze nasłonecznionych rzekach, w strefie równikowej przez cały rok czasem znacznie przekraczają 30C. Polskie lato to nie tragedia dla ryb z takich miejsc. Tutaj przykłady z obu Ameryk:

http://www.viviparos.com/Biologia/Temperatures.htm

Przy 30C jedyna interwencja jaką bym zrobił to zwiększenie napowietrzenia i otworzenie pokrywy, chyba że hodowałbym kardynałki, przylgi, danio, albo karasie.