Skocz do zawartości

Baniak 140L jaka obsada? (pytania poczatkujacego)


Dzidzius15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Juz nie dlugo zakladam swoje pierwsze akwarium mam juz wybrany baniak, filtr,grzalke z termostatem teraz przyszedl czas na obsade.

Za bardzo nie mam pojecia ktore rybki z jakimy lepiej nie wrzucac do jegnego baniaka wiec prosze o wasza pomoc.

 

Rybki ktore mnie interesuja:(no chyba ze jakies inne byscie polecili)

-Pyszczak saulosi

-Skalarka

-Tetra kolor

-Molinejza czarna

-Paletka

-Neon czerwony (ty wiem ze najlepiej okolo 20 szt.)

-Sum szklisty

-Hokejowka

-Glonojad

 

Prosze takze o podpowiedz ile sztuk danej ryby moge miec.

 

Pozdrawiam :D

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszczaki odpadają w akwarium ogólnym. Dla skalarów może być a niskie min. 50cm ( nie znam dokładnie wym akwarium ). Tera kolor wygląda jak dla mnie nie naturalnie, ale mogą być tu 2 pary. Molinezja jak kto lubi, tu harem 1/3. Paletka za małe akwarium. Neon czerwony tak 10-20 szt. Sum szklisty nie wiem. Hokejówka tak jak neon.

Ale pamiętaj w takim akwarium max 4 gatunki, tzn. jedna jeden gatunek ryb ławicowych, jedną denną (kiryski, małe bocje), jakieś glonajdy ( np: otoski, babki,) i coś na środek jakieś pielgniczki np: ramireza, kakadu, agssiza (trzymamy w haremach), może też jakies labiryntowce np: prętnik karłowaty lub pręgowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverting, to co najpierw proponujesz mi zbadać wodę a potem dobrać obsadę baniaka? Jak dla mnie to trochę dziwne, ponieważ jeśli wyniki testu będą nie zbyt korzystne dla danej ryby to co muszę z niej zrezygnować. Z tego co wiem to PH i GH można różnymi środkami zmniejszać i zwiekszać.

 

Jestem początkującym wiec wszystkiego jeszcze na temat wody nie wiem wiec proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zrobiłem test wody z kranu tak jak mi poradziliście:

 

-PH 8

-GH 14

-KH 9

 

Akwarium mam 144L a rybki które będę chciał kupić to:

 

-sum szklisty (tylko nie wiem jaka ilość będzie najlepsza gdzieś przeczytałem ze 4 sztuki wystarczą)

-neon innesa labo czerwone (tu nie wiem na które się zdecydować wiem ze najlepiej około 20 sztuk)

-glonojad zbrojnik (tez nie wiem jaka ilość, małe czy duże )

-skalar (tu także poproszę o podpowiedz co do ilości)

 

Chciałbym jeszcze jakieś inne rybki np wielkopłetw, molinezja czarna no chyba ze przychodzi wam do głowy jakieś inne które mógłbym mieć u siebie w akwarium.

 

Edit:

 

Czy ktoś mi pomoże.

 

nemo130: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...