Jump to content

Baniak 140L jaka obsada? (pytania poczatkujacego)

Dzidzius15
 Share

Recommended Posts

Witam

Juz nie dlugo zakladam swoje pierwsze akwarium mam juz wybrany baniak, filtr,grzalke z termostatem teraz przyszedl czas na obsade.

Za bardzo nie mam pojecia ktore rybki z jakimy lepiej nie wrzucac do jegnego baniaka wiec prosze o wasza pomoc.

Rybki ktore mnie interesuja:(no chyba ze jakies inne byscie polecili)

-Pyszczak saulosi

-Skalarka

-Tetra kolor

-Molinejza czarna

-Paletka

-Neon czerwony (ty wiem ze najlepiej okolo 20 szt.)

-Sum szklisty

-Hokejowka

-Glonojad

Prosze takze o podpowiedz ile sztuk danej ryby moge miec.

Pozdrawiam :D

nemo130: Pisownia!

Pyszczaki odpadają w akwarium ogólnym. Dla skalarów może być a niskie min. 50cm ( nie znam dokładnie wym akwarium ). Tera kolor wygląda jak dla mnie nie naturalnie, ale mogą być tu 2 pary. Molinezja jak kto lubi, tu harem 1/3. Paletka za małe akwarium. Neon czerwony tak 10-20 szt. Sum szklisty nie wiem. Hokejówka tak jak neon.

Ale pamiętaj w takim akwarium max 4 gatunki, tzn. jedna jeden gatunek ryb ławicowych, jedną denną (kiryski, małe bocje), jakieś glonajdy ( np: otoski, babki,) i coś na środek jakieś pielgniczki np: ramireza, kakadu, agssiza (trzymamy w haremach), może też jakies labiryntowce np: prętnik karłowaty lub pręgowany.

Sverting, to co najpierw proponujesz mi zbadać wodę a potem dobrać obsadę baniaka? Jak dla mnie to trochę dziwne, ponieważ jeśli wyniki testu będą nie zbyt korzystne dla danej ryby to co muszę z niej zrezygnować. Z tego co wiem to PH i GH można różnymi środkami zmniejszać i zwiekszać.

Jestem początkującym wiec wszystkiego jeszcze na temat wody nie wiem wiec proszę o pomoc.

Nie zmniejszysz twardości "środkami". Tylko filtrem RO lub laniem wody destylowanej. Jeśli chcesz kupić taki filtr, to droga wolna, ale dobrze zaznaczyć, że taki zakup przewidziałeś, bo to nie są sprawy groszowe.

Łatwo jest ph i gh zwiększyć, w drugą stronę już tak ławo nie jest.

No wiec zrobiłem test wody z kranu tak jak mi poradziliście:

-PH 8

-GH 14

-KH 9

Akwarium mam 144L a rybki które będę chciał kupić to:

-sum szklisty (tylko nie wiem jaka ilość będzie najlepsza gdzieś przeczytałem ze 4 sztuki wystarczą)

-neon innesa labo czerwone (tu nie wiem na które się zdecydować wiem ze najlepiej około 20 sztuk)

-glonojad zbrojnik (tez nie wiem jaka ilość, małe czy duże )

-skalar (tu także poproszę o podpowiedz co do ilości)

Chciałbym jeszcze jakieś inne rybki np wielkopłetw, molinezja czarna no chyba ze przychodzi wam do głowy jakieś inne które mógłbym mieć u siebie w akwarium.

Edit:

Czy ktoś mi pomoże.

nemo130: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Moja obsada na tą chwile wygląda tak

20 neon czerwony

6 sum szklisty

1+1 zbrojnik niebieski

1+2 pyszczak saulosi

1+1 pielęgniczka kakadu

1+3 molinezja czarna

Jeśli jest za dużo gatunków to moge zrezygnować z molinezja bo na nich aż tak bardzo mi nie zależy.