Skocz do zawartości

Baniak 140L (pytania poczatkujacego)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie mam Baniak 140L do niego wybralem filtr JBL E901, ale mam problem co do oswietlenia. Pokrywe ktora wybralem to http://allegro.pl/pokrywa-aluminiowa-80 ... 40203.html i tu moje pytanie czy takie swiatlo moze byc ?

Jesli nie to co polecacie czy wymienic same jarzeniówki a moze cale oswietelnie nowe kupic a pokrywe zostawic.

 

Moje kolejne pytanie to jaką wybrać grzałke slyszalem ze najlepiej z termostatem?

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary baniaka to 80x40x50? Tak by wynikało z tej Twojej pokrywy. Nie ma najmniejszego sensu wydawać 500zł na 24W światła, albo pokrywę która i tak byś musiał przerabiać. Za 500zł, to tam można 240W światła wsadzić a nie 24W. Jak masz taki budżet, to kup sobie HQI. Najlepsze wyjście przy tej wysokości baniaka.

 

 

Grzałka z termostatem. 150W. Każda marka, byle nie chińczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie belka to lepsze rozwiązanie, wygląda lepiej, jest tańsza. Akwarium dużo lepiej się prezentuje jeśli ma być to akwarium roślinne, sam mam pokrywę i żałuje, była droga, następnie dałem dużo kasy by zwiększyć moc oświetlenia. A do tego moim zdanie przytłacza akwarium, tak więc odradzam. Ogranicza ona możliwości aranżacji ( np: duży wystający korzeń, czy roślinki wyrastające ponad tafle wody

 

Ta belka będzie idealna, wieszasz ją lub opierasz o ściany akwarium i bomba, żadnych kombinowań i kolejnych kosztów.

http://allegro.pl/belka-lampa-oswietlen ... 30352.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ci się podoba a potem będzie wkurzać( to jak ja pokrywy plastikowe abs mi się nie podobały bo takie tandetne no ale aluminiowe to była klasa więc się połasiłem, no koniec końca pokrywa z dodatkowym oświetleniem wyszła drożej niż akwarium filtr i stolik razem) jednak jak ci się podoba to już rzecz gustu. Wymienić!? tam trzeba dołożyć świetlówki a to duży kosz, stateczniki, odbłyśniki a do tego kolejne kable które będą wychodzić z pokrywy. A grzałki na razie nie kupuj jest lato i jest ciepło a oświetlenie też podgrzeje. A tak kończąc to sie nie podpalaj oglądaj na forach inne akwaria i dopiero wtedy upewnij się czego chcesz. W akwarystyce nie można się spieszyć, wiem po swoim przykładzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla większości roślin powinno wystarczyć. Troszkę mało może być dla bardziej wymagających czerwonych roślin i trawników.

 

PS. Nie zapomnij o butli CO2

PS2. Myślę, że jak do nich napiszesz to spokojnie da się załatwić taką pokrywę z 4x24W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego oświetlenia tak.

 

Skoro wybierasz takie drogie rozwiązania pokryw to chyba pieniądze to nie problem. Więc można np. kupić taki zestaw CO2 z komputerem, który będzie sam kontrolował ile podawać CO2 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie stosuję pokrywę plastikową z allegro i nie narzekam.Według mnie za 500 zł można się pokusić o belkę oświetleniową ,bądź dołożyć świetlówki do zwykłej pokrywy.Zaoszczędzoną kasę można wydać na coś innego.Oczywiście to jest moje zdanie i ty nie musisz się z tym zgadzać. Pozdrawiam mati007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyczytałem na forum że jeżeli mama ryby labiryntowe a planuje takie mieć prętnik karłowaty lub gurami to nie powinienem schładzać wody mrożoną butelką chciałem zapytać nie zakładając nowego tematu czy to prawda ? Ponieważ nie mając jeszcze rybek woda w zbiorniku ma 27 stopni przy czym palę światło tylko 5 godzin. Załatwiłem sobie wentylator od komputera ale nie wiem czy ma wiać na wodę czy wyciągać kiedyś widziałem na forum schemat jak to podłączyć a teraz nie mogę znaleźć może ktoś pamięta i wrzuci link. I jeszcze ostatnia sprawa nie chcalbym niszczyć pokrywy .

Prosze o pomoc

Sorki nie tutaj miałem to napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyczytałem na forum że jeżeli mama ryby labiryntowe a planuje takie mieć prętnik karłowaty lub gurami to nie powinienem schładzać wody mrożoną butelką chciałem zapytać nie zakładając nowego tematu czy to prawda ? Ponieważ nie mając jeszcze rybek woda w zbiorniku ma 27 stopni przy czym palę światło tylko 5 godzin. Załatwiłem sobie wentylator od komputera ale nie wiem czy ma wiać na wodę czy wyciągać kiedyś widziałem na forum schemat jak to podłączyć a teraz nie mogę znaleźć może ktoś pamięta i wrzuci link. I jeszcze ostatnia sprawa nie chcalbym niszczyć pokrywy .

Prosze o pomoc

Sorki nie tutaj miałem to napisać

Jeśli masz w akwarium 27 stopni to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz prawie wszystko mam skompletowane.

 

Akwarium 144L 80x40x45

Filtr JBL e901

Oświetlenie belka T5 4x24 (nie wiem jakie swietlówki dobrać)

Co2

Grzałka z termostatem 150W

 

Obsad:

6x sum szklisty

20x neon czerwony

1+1 zbrojnik niebieski lub zwykły zbrojnik

1+2 lub 3 pielęgnica kakau

1+2 lub 3 molinezja czarna

 

Parametry wody w kranie

PH 8

GH 14

KH 9

 

Tło wiadomo ciemne jeszcze nie wybrałem.

Jaka dekoracja bedzie najlepsza chodzi mi o korzenie moze cos innego wam przychodi do głowy jakieś zameczek itp.

No i najwazniejsze jakie rośliny potrzebuje do mojej obsady ryb?

 

 

Na forum wymagane jest bezwzględne dbanie o pisownię! Wszystkie Twoje posty są pisane bez Polskich znaków, pisz poprawnie! Następny taki post i będzie ostrzeżenie//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz prawie wszystko mam skompletowane.

 

Akwarium 144L 80x40x45

Filtr JBL e901

Oświetlenie belka T5 4x24 (nie wiem jakie swietlówki dobrać)

Co2

Grzałka z termostatem 150W

 

Obsad:

6x sum szklisty

20x neon czerwony

1+1 zbrojnik niebieski lub zwykły zbrojnik

1+2 lub 3 pielęgnica kakau

1+2 lub 3 molinezja czarna

 

Parametry wody w kranie

PH 8

GH 14

KH 9

 

Tło wiadomo ciemne jeszcze nie wybrałem.

Jaka dekoracja bedzie najlepsza chodzi mi o korzenie moze cos innego wam przychodi do głowy jakieś zameczek itp.

No i najwazniejsze jakie rośliny potrzebuje do mojej obsady ryb?

 

 

Na forum wymagane jest bezwzględne dbanie o pisownię! Wszystkie Twoje posty są pisane bez Polskich znaków, pisz poprawnie! Następny taki post i będzie ostrzeżenie//lopezz

Proponuję nic nie wkładać do akwarium typu muszle,zamki.Masz dość twardą i nie wiem jak to wpłynie na neony i pielęgnice kakadu.Najlepiej wrzuć jakieś zdjęcie to coś doradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...