Skocz do zawartości

Brzanki sumatrzańskie umierają.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

litraż zbiornika:60litrów

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb:3miesiące,3dni dojrzewanie

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:UniFilter 280 (aquael),cały czas

gatunki i ilość ryb:brzanka sumatrzańska,neon,danio,glonojady,zmienniak plamisty,gupik,mieczyk,brzanka wysmukła,

ilość/rodzaj roślin :4 rodzaje roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. :Atman1,

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. :Tropical supervit(platki),TetraMinPro(chrupki),artemia

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ?

temperatura w zbiorniku : 24

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)-czyszczenie filtra+czyszczenie dna

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane):

Miałam 3 brzanki sumatrzańskie,po czym po kolei padły.Została tylko jedna.Dokupiłam kolejne dwie,bo samotna brzanka po zachowaniu zwariowała.Przedwczoraj dodałam je do zbiornika.Jedna umarła wczoraj-ciężko oddychała i leżała głównie na dnie.Dziś spoglądam do akwarium kolejna padła(wyglądała na wygłodzona jak wzięłam ją z sklepu). Znowu została mi brzanka,która dziwnie się zachowuje...Co jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gatunki i ilość ryb:brzanka sumatrzańska,neon,danio,glonojady,zmienniak plamisty,gupik,mieczyk,brzanka wysmukła,

 

To co pogrubiłem to pytanie. Stawiam na standardowe efekty przerybienia. Zresztą obsada do mocnej korekty, a samych brzanek bym do takiego akwarium nie polecił. Nie dokupuj też nowych ryb, jeśli stare padają jeśli nie wiesz czemu tak się dzieje. Tutaj to trzeba najpierw oddawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...