Skocz do zawartości

Malawi 250 l - gatunki i ilości ?


moni89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka obsada do akwarium 250l 100x50x50 może być ?

 

Labidochromis caeruleus " yellow "

Pseudotropheus saulosi

Melanochromis Cyaneorhabdos Maingano

 

Jeżeli tak to proszę o podanie w jakich ilościach je trzymać.

Jeżeli nie pasują do siebie to proszę o korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle jestem w stanie pomóc:

 

 

 

200l 100/40/50h

 

Wszystko 1+4/5

 

Pseudotropheus sp. “elongatus neon spot”

Pseudotropheus saulosi

 

Pseudotropheus sp. “elongatus ornatus”

Iodotropheus sprengerae

 

Melanochromis dialeptos

Metriaclima livingstoni

 

Labidochromis sp. perllmut

Melanochromis cyaneorhabdos "maingano”

 

 

 

Źródło:

http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos ... 13997.html

 

 

Z tym że trzeba wziąć poprawkę na to, że pyszczaki obejmują terytoria o średnicy 30 cm na jedną samicę, także musisz sobie policzyć ile się razem zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję tej Metriaclima Msobo Magunga, bo jest podobno agresywna. I nie wiem czy na początek przygody z akwarystyką sobie poradzę z takimi rybami ?

A ewentualnie w jakich ilościach Metriaclima Msobo Magunga i Maingano ? Czy z każdego gatunku po jednym samcu + samice czy można dać np. 2+6 z jednego gatunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa samce jednego gatunku to co najmniej 6 samic jednego gatunku, a to 6 x 30cm długości akwarium, 180 cm na jeden gatunek. Także słabo to widzę.

Z tych obliczeń wynika, że przy pojemności akwarium 250 l ( 100x50x50 ) mogę mieć tylko 1+3/4 ? Czyli gdzieś góra 5 ryb na 250 l - nie jest to przesada ? Tzn. chyba trochę za duży luksus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im ryba ma więcej miejsca, tym lepiej.

Pyszczaki są terytoralne, wiec tutaj nie ma przesady.

 

Możesz w takim akwa spróbować z 2+5 Ps. saulosi (wysyłałem PW), ale też nie można Ci dać gwarancji, że dwa samce się dogadają.

 

Wszystko jest zależne od ułożenia aranżacji i oddzielenia terytoriów samców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie dwóch gatunków różnych zmniejsza terytorialność i pozwala na częściowe zachodzenie na siebie terytoriów samic różnych gatunków - przynajmniej poza tarłem.

 

Niestety pyszczaki są w większości bardzo terytorialne i jedyne co ma wpływ na ilość samic które można mieć, to długość akwarium.

 

Widziałem akwaria w których w 700 litrach w formie sporego jamnika trzyma facet kilkanaście samic różnych gatunków, także to naprawdę nie jest przesada.

 

Jest jeszcze coś takiego jak "kontrolowane przerybienie", le to nie jest coś z czym sobie poradzi osoba początkująca w kwestii pyszczaków, to raz, a dwa to to, że nie zaobserwujesz ich naturalnych zachowań, raczej zdezorientowany tłum pływający z lewej na prawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...