Jump to content

Jakie jeszcze rybki do 112

pawelbasz1
 Share

Recommended Posts

Witam nie jestem początkującym akwarystą ale potrzebuję fachowej porady. Parę dni temu zrobiłem restart popularnego 112l 80x35x40cm- obecnie dojrzewa. Mam czarne podłoże planuję czarne tło, jako wystrój mam dwa korzenie i parę skałek roślinki chcę mieć raczej niskie może uda mi się wyhodować ładny trawnik.

Jako obsadę planuję 6 otosków i 30 neonów innesa ponadto chcę do tego dobrać jakąś parkę lub harem większych rybek - większe tzn 10-12cm które będą pływały po środku i przy górze akwarium muszą to być rybki łagodne. Dodaję, że nie chcę gurami i prętników skalary oczywiście odpadają. Myślałem o jakichś mniejszych pielęgnicach np mekka czy zebra ale to raczej agresywne rybki. Jakie ryby proponujecie, a może inna podobna obsada składająca się z "czyścicieli" przy dnie ławicy małych rybek i parce czegoś większego?? Czekam na fachową poradę. Pozdrawiam.

• 2 weeks later...

Ja proponował bym tak:

20x neonków czerwonych

6x Otosków lub Kirysków (jak wolisz)

1x zbrojnik niebieski (to rodzaj glonojada jak byś nie wiedział)

A parę dużych to sobie odpuść jak na razie .Gdy zyskasz nieco więcej doświadczenia to dopiero nad tym zacznij rozmyślać.