Skocz do zawartości

Co lepsze


szymek150
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem biogruntu i przerobieniem dna, ponieważ wydaje mi się, że roślinki w moim akwarium (112l, 16 kg bazaltu 2-5 mm) mogą rosnąć za słabo, albo wręcz wcale.

Biogrunt - http://www.aquario.pl/podloza-akwarysty ... nt-4l.html

Pytanie brzmi następująco: czy konieczne są 2 paczki (8 kg, uważam że więcej to przesada), czy może podsypać tylko 4 kg i np. wspierać preparatami mikro i makro? Inna ewentualność to zwykła ziemia (chociaż ten biogrunt kusi, ale trochę drogi). Co byście poradzili, na decyzje mam czas do piątku.

 

P.S. Wzbogacam też pokrywę o t5 24 W więc problem słabego oświetlenia do soboty nie będzie istniał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ;)

 

Sam zakładałem na ziemi ze sklepu, nie było większych problemów. Swoją drogą nie dziwne, że nawozy sztuczne dodają, bo inaczej co by na samym torfie rosło? Może lepiej pomyśleć aby samemu zrobić mieszankę? Niektórzy z ogródka ziemi nakopią, oczyszczą i też jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wy takiego ataku serca dostajecie z tymi nawozami - ja postawiłem akwarium na samym nawozie! Na biohumusie który jest tak samo zasobny jak obornik! Jak rośnie? >>>>> holenderskie-lorena-t48745-50.html W tej ziemi z biedronki tyle tych nawozów co kot napłakał - a jak ktoś już tak strasznie panikuje to można zalać ją wodą odstawić , wodę zlać, zalać jeszcze raz , zlać wodę - ziemię wysuszyć i do akwarium. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez ziemia do kaktusów i sukulentów - tam nie ma nic - żadnych nawozów - ale ludzie stawiają na tej bierdonkowej i nic się nie dzieje .1m3 takiej ziemi wazy ok 1T wiec tych nawozów to jest kilka gramów na worek (o ile jest w ogóle).Można śmiało sypać musi być tylko odpowiednio gruba warstwa żwirku na wierzch nie mniej niż 4cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nawozy sztuczne. Biohumus to produkt przemiany dżdżownicy, bardzo dobry zresztą produkt, ale nie jest sztuczny. Można by go wymieszać z torfem i gliną i samemu taką mieszankę zrobić. Te nawozy co są w ziemia nie powinny zaszkodzić, bo ich ilość jest zbyt mała. Może się zdarzyć, że wywoła glony. A ryb oczywiście nie wpuszczamy do świeżo założonego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wy takiego ataku serca dostajecie z tymi nawozami - ja postawiłem akwarium na samym nawozie! Na biohumusie który jest tak samo zasobny jak obornik! Jak rośnie? >>>>> holenderskie-lorena-t48745-50.html W tej ziemi z biedronki tyle tych nawozów co kot napłakał - a jak ktoś już tak strasznie panikuje to można zalać ją wodą odstawić , wodę zlać, zalać jeszcze raz , zlać wodę - ziemię wysuszyć i do akwarium. :)

 

Tylko,że ty tam ryb nie będziesz trzymać :P .

Czyli kaktusowa ziemia tak ?

Warstwa ma być:

3cm ziemi(z biedronki może być czy lepiej coś pewniejszego ?) na to 4/5 cm bazaltu.

 

PS.A jak coś będzie nie tak to Was zabije :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez ziemia do kaktusów i sukulentów - tam nie ma nic - żadnych nawozów - ale ludzie stawiają na tej bierdonkowej i nic się nie dzieje .1m3 takiej ziemi wazy ok 1T wiec tych nawozów to jest kilka gramów na worek (o ile jest w ogóle).Można śmiało sypać musi być tylko odpowiednio gruba warstwa żwirku na wierzch nie mniej niż 4cm.

Łoren, wczoraj patrzyłem w Castoramie ziemie do kaktusów i co?

 

Jak byk było napisane ziemia z nawozami :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...