Jump to content

3-dniowy wyjazd, a oświetlenie


erima
 Share

Recommended Posts

Witam. Wyjeżdżam na 3 doby na działkę. Zastanawiam się nad oświetleniem akwarium. Czy zostawić oświetlenie które mam w pokrywie (będzie wtedy całe 3 doby włączone, włącznie z nockami) i zasłonić żaluzje, czy odwrotnie - zgasić oświetlenie i zostawić otwarte żaluzje (wtedy akwarium do godz. 11 w południe będzie miało delikatny dostęp do światła słonecznego. Nadmieniam, że mam w akwarium żywe roślinki.

Link to comment
Share on other sites

Kup sobie dobowy wyłącznik czasowy. To raczej bardzo tania sprawa, a zautomatyzuje Ci włączanie i wyłączanie światła na co dzień. Bez wyłącznika, zostaw na 3 dni zgaszone. Nic specjalnego się nie stanie, w przeciwieństwie do sytuacji gdyby 3 dni to światło się paliło. Rolet tak czy siak nie trzeba zasłaniać.

Link to comment
Share on other sites

Więc tak jak napisał Atreyu i lopezz lepiej zostaw światło zgaszone. Ja kiedyś zostawiłem klucze koleżance która miała się opiekować akwarium i też jeszcze nie miałem programatora. Po powrocie w akwarium pełno glonów. Zapytałem się czy zapalała i gasiła światło. Oznajmiła, że paliło się non stop bo było jej szkoda rybek, że po ciemku by pływały( kobieca logika):)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...