Skocz do zawartości

Co dodać aby rośliny rosły


szymek150
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik ma wymiary 80*35*40.

2 * T8 18W i dojdzie 24W T5.

Zbiornik założony 14 lipca 2012r.

Na razie nie było podmian,parametry zacznę mierzyć jak wrócę z wakacji.

Nie było używanych żadnych preparatów.

Grzebania też nie było.

Jest korzeń,podłoże bazalt 2-5mm.

Bazaltu jest z przodu 5 z tyłu 7 cm.

Filtr:Aquael Unimax 250 Professional

Wkłady:gąbka,zeolit,ceramika i ( nie pamiętam nazwy,takie małe brązowe podłużne coś :D )

Rośliny:Hemianthus callitrichoides Cuba,Pogostemon Helferi,Eleocharis parvula, Glossostigma elatinoides,Lilaeopsis brasiliensis,Echinodorus tennelus,Sagittaria subulata , Rotala rotundifolia,Eustralis stellata,Alternanthera Rubra,Didiplis diandra ,Ammania gracilis, Ludwigia repens,Ludwigia arcuata,Java Moss,

Ilość:Po 5 kępek wszystkiego oprócz mchu.

Świece 10h dziennie,czasem częściej.

Zdjęcia nie dam bo nie mogę.

Temp.26 stopni Celsjusza

CO2 nie posiadam choć mnie kusi co do niego.

Ryby karmię 3 razy dziennie,porcja zjadana w 30 - 40 sek.Płatki roślinne bo na razie to tylko gupiki i niedobitki.

Kondycja roślin dobra lecz nie rosną.I to jest właśnie powód całego wątku.

W sobotę przybędzie odsiecz z nową świetlówką 24W.Teraz jest 18W * 2 T5.Czyli oświetlenie na razie to 0,3W/l

 

Czy można podawać jakieś nawożenie,mikro,makro może.

Nie wiem poradźcie.

Myślę że jest czytelnie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że opisałeś "dokładnie" swój zbiornik, na pewno ktoś Ci pomoże :roll:,

...musisz zrobić to dokładnie, skąd ktoś może wiedzieć np. ile masz tego podłoża, jakie masz rośliny, ile ich masz - tu pomocne będzie zdjęcie, ile czasu świecisz światło, jaki masz filtr, jakie wkłady w filtrze itd., itd.. Dostałeś link do wzoru i z niego nie skorzystałeś - poświęć 5min. to może znajdzie się ktoś kto będzie chciał Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładane będzie 24W T5 pojutrze i dojdzie ziemia w poniedziałek.

Czyli szykuje się restart - zlej wodę, użyj jej w ponownym zalaniu, nie wyparzaj żwiru - użyj go do zasypania ziemi. Ziemia - max. 2cm, docelowe podłoże - min. 4cm .

Brat kupił mikro i makro.

Jak się tego używa :mrgreen: ?

Ile się wlewa ?

Jak piszesz takie coś to wysil się choć trochę i napisz nazwę nawozu :). Poza tym, dawkowanie powinno być opisane na opakowaniu - ale lepiej napisz co tam masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...