Skocz do zawartości

Wiedźmin ( książka)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mi polonistka dała... z 15 lektur, które powinniśmy przeczytać... taak, wspaniałe wakacje :D

Też mam kupę książek na wakacje, ale:

Oglądałem tylko polski film i początek Chrzestu ognia ale jakoś nie przypadł mi do gustu. Możliwe że dopiero potem się rozkręca fabuła i w najbliższym czasie przeczytam wszystkie części w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna książka, uwielbiam takie klimaty.

Podobna jest jeszcze cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary, polecam :)

O tak łyknąłem wszystkie trzy tomy w dwa tygodnie.

Świetna też jest "Lewa ręka Boga" Autora nie pamiętam :( ale chyba też Piekara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna książka, uwielbiam takie klimaty.

Podobna jest jeszcze cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary, polecam :)

O tak łyknąłem wszystkie trzy tomy w dwa tygodnie.

Świetna też jest "Lewa ręka Boga" Autora nie pamiętam :( ale chyba też Piekara

JA juz na 9 tom tej serii czekam.

"Lewa ręka Boga" to podtytuł cyklu o Mordimerze Madderdinie. Każda książka się inaczej nazywa np "Bicz Boży". ale to ten sam cykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś.

Ja czytam 2 część sagi i jestem zachwycony.

Podzielcie się opiniami na temat tej książki

 

Całą sagę łyknąłem już ze trzy razy-język świetny,nie pompatyczny i nadęty tylko bardziej swojski i realistyczny.W końcu to nie jest epos bohaterski tylko historia o gościu zarabiającym na miskę mieczem :-)Proponuję też zainteresować się Neilem Gaimanem- "Gwiezdny pył" który leciał w kinach to nawet nie jest cień tej książki tylko jakaś żałosna imitacja!!! No i świetne "Nigdziebądź"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Tolkiena i Sapkowskiego zacząłem moją przygodę z fantasy i tak już w tym tkwię :-)

 

Do faworytów to co powyżej oraz:

 

Wszystko o Mordimerze + reszta Piekary ;-)

Achaja

Pan Lodowego Ogrodu

 

+

 

Cykl o mieczu prawdy Goodkinda

i teraz jadę z Pieśnią lodu i ognia Martina :-) - rewelacja.

 

Ktoś polecił mi jeszcze Księgę Całości Feliksa Kresa więc to będzie następne.

 

Co do polskiego serialu i filmu o Wiedźminie - NIE OGLĄDAĆ !!! PROFANACJA!!!

Lepiej w grę pograć.

 

Bardzo lubię jeszcze Orsona Scotta Carda - ale ten pan już bardziej jedzie pod fantastykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potwierdzam twierdzenia przedmówców o tym, że "Wiedźmina" trzeba przeczytać. Cała saga wraz z opowiadaniami potrafi wciągnąć człowieka, i sprawia, że wciąż się chce do niej wracać. Pisana jest "po polsku", każda postać ma swój indywidualny sposób mówienia. Ja swoją przygodę także zaczynałem z Tolkienem jak wielu innych zapewne, jednak warto zagłębić się także w świat Conana z Cymmerii wykreowany przez R.Howarda. Książki o Conanie są napisane w podobnym do Wiedźmina stylu. A dla rozluźnienia polecam "Kłopoty w Hamdirholm" Wojciecha Świdziniewskiego. Jest to książka fantasy pełna komicznych, często ironicznych sytuacji wzbudzających śmiech u każdego "czytacza" fantasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin tak czy siak nie umywa się do "Trylogii" Sapkowskiego. Mimo zaawansowanego wieku Asa to widać, że dorasta z kolejnymi dziełami.

Kiedyś chyba nawet powiedział, że zrobi książkę w każdym gatunku, było heroic fantasy - Wiedźmin, była historyczna jak W. Scotta, teraz czas na świat opanowany przez magię?

Ktoś z poprzedników wspominał Grzędowicza, o tyle o ile fajnie pisze, to w przeciwieństwie do Asa nie potrafi samemu wymyślić wielu motywów. Pierwsza część Lodowego to zbitek klasycznych chwytów z sf i fantasy. Żeby palcem nie pokazywać z jakich poprzedników pomysły lądowania na cofniętych planetach z pozbawianiem technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...