Skocz do zawartości

podłoże


AgresywnyHanys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zamówiłem n allegro 20 kilo tego żwirku http://allegro.pl/show_item.php?item=2479792388

spodziewałem się że będzie on troszkę grubszy wedlóg mnie nie mają one takiej granulacji lecz drobniejszą ,na linijce srednio 0,5 mm. czy nie jest on za drobny dla roślin ,nie będą gniły korzenie ? ,oraz mysle nad zastosowanie ziemi ogrodowej ,ale nie wiem czy to dobry pomysł ,jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No własnie, ja sama nei jestem pewna, czy dobrze doradzam, dlatego czekam na kogoś doświadczonego.

Wiec lepiej zaczekać a nie pisać nieprawdę

Jak piszę, ze nie jestem pewna, bo gdzieś tak czytałam, to wcale nei oznacza, ze to jest nie prawda. Ehem...

 

nemo130: Jeżeli nie jesteś pewna to nie odpowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kamień z serca mi spadł:) bo myślałem że wywaliłem w błoto. kupiłęm tego około 30 kilo ,tak pisało na przesyłce z UPS ,a płaciłem za 20 :) ,więc myślę żę do akwa o wymiarach 80/30 powinno starczyć. Dziękuję wszystkim za rady :)

zrobie 1 cm ziemi [z jakiej firmy najlepsza] bo u mnie w 2 ogrodniczych nie było żadnej bez nawozów ,każda coś w sobie miała, będę jechał do centrum a nie chce by mi dali ziemie bez nawozów a jak sie okaże będzie tam więcej chemii niż w parówkach.

 

nemo130: 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zasypiesz i zalejesz to pomierz parametry wody, mam namiary na gościa z Alledrogo co sprzedaje identyczny żwirek ( to samo zdjęcie) lecz kiedyś w opisie było, że żwirek nieznacznie zmienia parametry wody, że niby je stabilizuje itp pierdoły. Bardzo mnie interesuje wpływ tego żwiro-piasku na wodę.

Ostatnio spotkałem na All... żwirek barwiony glinką i wypalany w temp. 1300 C, że niby nie zmienia parametrów wody - po kilku dniach zmiana opisu na żwirek naturalny już bez barwienia i wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać jakie parametry na start trzeba kupić i z jakiej firmy biorąc pod uwagę cenę i jakość. Ciszyłbym się jak byś podał na co test ,cena ,i firma lub nazwa :) postaram sie w nie zaopatrzyć jeżeli cena nie będzie wygórowana. Najlepiej te z niższej półki ,bo budżet się kończy a nie zakupiłem jeszcze roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, ja jestem w trakcie zakładania zbiornika po 25 latach przerwy i szukam cały czas optymalnego rozwiązania. Jak zauważyłem przeszło 90 % użytkowników poleca żwirek bazaltowy jako sprawdzony; kupiłem na Alledrogo próbkę żwirku niby naturalnego, który po potraktowaniu HCl 25% zmienił kolor na brązowy i bardzo dymił a ponoć naturalny w przypadku bazaltu było zero reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...