Skocz do zawartości

Lekko problematyczna zmiana obsady 72l


koonop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Najpierw może co nieco o zbiorniku, a mianowicie ponad rok czasu stoi u mnie w pokoju baniak 72l. Jest w nim sporo roślinności, między innymi dębówka meksykańska, żabienica (ciężko zidentyfikować), troche "trawy", wgłębki wodnej, moczarka czy wreszcie ludwigia (proponujecie jeszcze jakieś konkretne gatunki roślin?). Przy cotygodniowej podmianie 10 litrów wody dodaje 2ml AquaArt Classic, poza tym dozuje CO2 z bimbrowni (początki stosowania, drugie podejście) oraz kulki gliniano-torfowe pod korzenie. Baniak świeci przez około 11h dziennie, wychodzi jakieś 0,5kW/l.

 

Aktualna obsada:

9x Neon Innesa

4x Kirysek spiżowy

1+1 p. Kakadu

niezidentyfikowana ilość krewetek Red Cherry i Babaulti

 

Wiem, że kiryski nieco za duże do tego zbiornika, ale je pokochałem i zostaną u mnie na zawsze ;) Czują się bardzo dobrze, regularnie składają ikrę, dochowałem się potomstwa. Przejdę do sedna sprawy. Jakiś czas temu zakupiłem parkę Kakadu, piękne ryby, szczególnie samiec, ładnie sie zadomowiły, samica nawet złożyła ikrę która w sumie została zjedzona przez krewetki. Problem zaczyna sie w momencie kiedy zauważyłem, że Kakadu zjadają mi krewetki, ich ilość dosyć drastycznie sie zmniejszyła, dlatego na dniach będe je oddawać. I teraz, jeśli przebrnąłeś drogi czytelniku przez cały ten nudny post, mam do Ciebie pytanie ;) Co zamiast Kakadu? Chciałbym jakąś dobrze prezentującą się rybę lub parkę (no dobra, ewentualnie trzy sztuki) która nie będzie kolidowała z krewetkami.

 

Pozdrawiam :)

 

I na koniec małe zdjęcie podglądowe zbiornika:

https://www.dropbox.com/s/a0hg4lbna2mzdc8/IMG_1862.JPG

 

-UPDATE-

Biorę pod uwagę również inne możliwości. Dla przykładu nie dokładania żadnych nowych ryb, a dokupieniu jeszcze paru Neonków by ławica sie ładnie prezentowała. Lub druga opcja, oddać Kakadu, zakupić Prętnika karłowatego (czy musi to być harem?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie informacje. Zdecydowałem, że jednak wole oszczędzić krewetki i dokupiłem więcej neonów ;) Duża ławica wygląda pieknie. Może niedługo wrzuce aktualne zdjęcia, bo troche sie zmieniło od czasu ostatniego zdjęcia.

 

Można zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...