Skocz do zawartości

[240] z 72l do większego


adriaaanna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje akwarium

 

Wymiary: 120x40x50 proste

Filtr: JBL e900

Grzałka: Eihem 300

Oświetlenie: Osram 4x39w

 

Podłoże: JBL Manado

 

Rybki:

30 Bystrzyk czarnopręgi

3 molinezja (1 pan i 2 panienki)

4 kiryski panda (dołączą jeszcze ok. 4 sztuki)

1 skalar (u mnie od około 5-6 lat)

 

Rośliny:

Anubias

Zwartka

Hygrophila

Strzałka(jak dobrze pamiętam)

Pistia

 

Akwarium działa od około 3 tygodni, dojrzałe na bazie filtra zew. z poprzedniego akwa.

Nie wszystko jeszce skończone niedługo przyczepię czarne tło, uporządkuję kabelki i wężyki.

Nie przewiduję więcej roślin ani poza kiryskami więcej rybek.

 

Czekam na opinię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Ponieważ od dłuższego czasu mam problem z glonami pozmieniałam trochę wkłady w moim kubełku. Na dole została ceramika wyżej dałam Tommec JBL nad min Clearmec JBL a na górze tak jak były gąbki. Parę dni temu podłączyłam też CO2. Wydaje mi się że glony troszkę się cofają. Poczekamy zobaczymy, mam nadzieję że idę dobrą drogą :)

 

Testy:

Ph 7,8 (zoolek)

No2 0 (zooloek)

No3 0 (zoolek)

Gh 12 (Tropical)

Kh 11 (Tropical)

Po4 poniżej 0,02 (JBL)

 

Zastanawia mnie trochę czy to dobry wynik No3, czytałam trochę że zoolek może trochę "oszukiwać"

 

Testy robione dwa dni po dołożeniu wkładów do filtra i ph lekko się obniżyło.

 

Ponieważ woda nie jest idealnie czysta myślałam o włożeniu do filtra waty. Czy to dobry pomysł?

Brudek pewnie się bieże stąd, że spora część korzenia przylega do tylnej szyby i nie jestem w stanie wjechać tam odmulaczem. Pod korzeniem też jest jama do której nie mam dostępu a kiryski buszują.

 

Zdjęcie niestety nie jest dobrej jakości ale nie mam aparatu.

 

Wszelkie sugestie i opinie mile widziane nawet te krytyczne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO3 na poziomie zerowym to pewnie jakiś babol, a znając testy zooleka na NO3 i tabelkę jaką ma ten test to prawie na pewno jakiś babol :)

Załatw sobie test na NO3 Tropicala.

Tego PO4 też masz mało.

Zastanów się nad jakimś nawożeniem.

 

Akwarium ciekawe.

Dołożyłbym jakąś Żabienicę za korzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładne, nie ma się bardzo do czego przyczepić... :)

Zgadzam się z locdog - jakaś żabienica (np. amazońska) pasowałaby tutaj jak ulał. Brakuje jakichś wysokich roślin na 3. plan.

Co do NO3 na poziomie 0, to na pewno nie jest prawdą. Jest to wina testu Zooleka. A sprawdź, jakie wyjdzie NO3 w wodzie z kranu.

 

A taka mała uwaga, jeżeli chodzi o obsadę - ja bym się pozbył molinezji (one lepiej się czują w słonawej wodzie) i wpuścił np. harem 1+3 p. kakadu/Agassiza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka wizyta w zoologiku i kupiony nowy test SERA. Zrobiłam, wychodzi znowu 0. Raczej ciężko żeby dwa były felerne:(

Zapomniałam dodać że od około tygodnia podaję potas i żelazo. O Po4 jeszcze sobie doczytam, o roślince pomyślę.

 

Właśnie chodziło mi właśnie o taką watę i cieszę się że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...