Skocz do zawartości

Znikające neonki


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wodę mam 27 stopni 28 ,te ryby już są same 3 lata w takim stadzie

Żyć? Żyją, fajnie, ale czy im tam jest dobrze? Hmm to już inna bajka...

To tak jakbyś sam żył w temp ok40st, żyć będziesz żył, ale czy będziesz z tego zadowolony? Nie wydaje mi się, chociaz przywykniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu piszą w necie coś innego?? oto co znalazlem

 

 

dla danio

Hodowla: ryba stadna, wskazane trzymanie razem większej liczby sztuk. Lubi duży ruch wody oraz znaczne napowietrzanie. Wszystkożerne. Optymalna temperatura 20–24 °C (pH ok. 7).

 

 

skalar

 

Wskazówki hodowlane

 

Są to duże pielęgnice i wymagają dużego (wysokiego) zbiornika. Optymalne w warunkach domowych jest akwarium 100 l i większe, które ma co najmniej 50 cm wysokości od podłoża do powierzchni wody i w którym skalary swobodnie będą mogły się poruszać. Ryby lubią zbiornik z powierzchnią wody przykrytą pływającymi drobnymi roślinkami dającymi lekki cień. Akwarium powinno być obsadzone roślinami dużymi tak aby mogły swobodnie poruszać się między nimi (np. kryptokoryna, nurzaniec, lotos tygrysi, kabomba, moczarka, żabienica)

 

Temperatura optymalna 24 – 26°C. Przejściowo znosi temperaturę poniżej 22 °C, potem może nastąpić jej śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skalary tez są w zachowaniu oki .Czytałem ze zbrojnik jest w stanie zjeść i myślę że to on ale poczekam aż zniknie jeszcze jedna bo 6 mi znikło jak byłem na urlopie po za domem.

Ja u siebie w akwarium też mam zbrojnika niebieskiego.Według mnie nie zaatakowałby zdrowej pływającej ryby,co innego tyczy się padliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...