Skocz do zawartości

Znikające neonki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem 10 rybek neonki i zostały tylko 3. Nie wiem która rybka zjada ale z tego co czytałem to myślę ze (Zbrojnik niebieski-glonojad, duży około 5 cm lub to ta nazwa Synodontis Eupterus -Giętkoząb wielkopłetwy. Nie wiem bo nie kupowałem sam tych rybek tylko kupiłem już akwarium z rybkami, mam tez kilka 4 gupików, 4 skalarów, bojownika samca oraz samice, 2 bystrzyki. Myślę ze to nie one bo za małe są dwie. Ze 2 danio,mieczyka. Proszę o szybka odp. Jeśli macie jakieś pytania proszę pytać.

 

 

Co to za pisownia?

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Proszę zapoznać się z regulaminem! Następne takie posty będą usuwane//lopezz

 

regulamin-t32464.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm raczej żadna z tych rybek Ci ich nie zjada, może zdychają gdzieś i glonojad zajmuje się zwłokami dlatego właśnie ich nie widać w akwarium.

Lepiej powiedz mi jak wyglądaja porządki w akwarium, czy zauważyłeś u tych neonków jakieś nei pokojące Cię zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządki, robię podmianę wody co 2-3tyg około 40 litrów chociaż woda jest czysta nawet gdy podmieniam wodę tylko na dnie troszkę brudów ,mam dobry filtr (fluval u4 filter) i gdy podmieniam wodę to dodaję NUTRAFIN HAGEN AQUAPLUS AQUA PLUS (opis - Sprawia, że ​​woda z kranu bezpieczne, eliminując chlor i chloramina - Neutralizuje metale ciężkie - Chroni ryby, zastępując ich naturalną powłokę ochronną śluzu - Zawiera P.H.E. - Czysty Wyciąg ziołowy - Przyczynia się pozytywnie uspokajająco przeciw stres związany z transportem, obsługą i wprowadzenie - Opatentowana formuła - Dawkowanie Instrukcje: 10ml traktuje 40 litrów - Zawsze uzdatniania wody wodociągowej przed dodaniem do akwarium)

 

 

Więc powinno być ok a po zatem mieszkam w Anglii i kupiłem od gościa to akwarium i mówił mi że wodę w Anglii można lać prosto z kranu ponieważ robił kiedyś test i woda jest bardzo dobra.

 

 

 

 

jesli chodzi i moja pisownie ze niepisze óżśćęą itp to nauczylem sie tak pisac bo kiedys niemialem jezyka polskiego w klawiaturze i tak juz przywyklem do pisania za co przepraszam czytajacych te posty

 

Zdania zaczynamy dużą literą. Co do używania Polskich znaków już Ci pisałem że musisz zmienić przyzwyczajenie, ponieważ na forum jest wymagane BEZWZGLĘDNE dbanie o poprawną pisownię//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUTRAFIN HAGEN AQUAPLUS AQUA PLUS-wierzysz w to? Ja już od dawna w to nie wierzę, taką tylko bajkę wciskają, to w praktyce nie działa.

Co do podmian, za dużo podmieniasz, podmienia się raz na tydzień 20%, ciekawi mnie jeszcze jakie ph ma ta woda, może masz możliwość zmierzenia jej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUTRAFIN HAGEN AQUAPLUS AQUA PLUS-wierzysz w to? Ja już od dawna w to nie wierzę, taką tylko bajkę wciskają, to w praktyce nie działa.

Co do podmian, za dużo podmieniasz, podmienia się raz na tydzień 20%, ciekawi mnie jeszcze jakie ph ma ta woda, może masz możliwość zmierzenia jej?

W NUTRAFIN HAGEN AQUAPLUS AQUA PLUS nie wiem nie znam się jestem początkujący to nic nie wlewać do wody jak podmieniam żadnych (NUTRAFIN HAGEN AQUAPLUS AQUA PLUS) ??

PH sprawdzę jak kupię test, i wodę tez będę zmieniał około 20l na tydz

 

 

a oto moje akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...