Jump to content

nowe akwarium 60l sześciokątne


cln9
 Share

Recommended Posts

Kurcze rozpisałam się a wiadomość chyba nie doszła:/

no nic napiszę w skrócie. Może jakaś inna propozycja bez wyłączania neonów?

 

nemo130: Pierwsza klasa szkoły podstawowej: " Zdania zaczynamy wielką literą".

Link to comment
Share on other sites

Nie zadałam pytania czy neony mogą być w tym akwarium ;] Poza tym w najszerszym miejscu ma 45cm długości więc po 2,5cm z każdej strony mniej to chyba nie jest ogromna różnica... Dodatkowo nie mam 50 neonów tylko 6...

Mogę liczyć na jakąś poradę dotyczącą JAKIE RYBKI MOGĘ DODAĆ?

Link to comment
Share on other sites

Nie zadałam pytania czy neony mogą być w tym akwarium ;]

Mogę liczyć na jakąś poradę dotyczącą JAKIE RYBKI MOGĘ DODAĆ?

Masz ten pech że obsadę dobiera się względem wymiarów zbiornika i tego co już jest, a do złej obsady nie dodaje się nic. Niestety nie możesz liczyć na dobór jakichkolwiek rybek, bez patrzenia na to co już tam pływa. Rybek nie dobiera się na ślepo, tylko całościowo. Akurat neonów czerwonych, które są największym gatunkiem neonów jaki jest nie poleciłbym do akwarium mniejszego niż standardowe 60x30.

 

Największe hexy jakie produkują o ile mi wiadomo to nie 60l. 42x42 i 40cm wysokości. 52,5l. Idę o zakład że właśnie taki baniak posiadasz. Od tego należy zacząć rozmowę.

 

Do takiego akwarium do bojka polecam harem 1+2 zmienniaków plamistych i wymianę neonów czerwonych na jakieś mniejsze ryby, choćby neony zielone. Nic więcej bym tam nie wpakował. Ze względu na wymiary, wykluczam hodowlę większości ryb ze standardowej listy do 54l. Mógłbym za to polecić Ci taką listę: przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html [dł. 25l to 40cm, najmniej ważna wysokość nabija litraż hexa] ale chyba wszystko prócz kirysków ma albo inne wymagania dotyczące wody, albo bojownik stanowiłby dla nich zagrożenie.

Link to comment
Share on other sites

Atreyu, chyba jednak nie masz racji :) Dostałam to akwarium i dokładnie sprawdzałam ile ma litrów i oczywiście, że ma 60. Nie wiem być może było robione na zamówienie skoro jesteś pewien, że takich nie produkują... ;]

Co do doboru ryb patrzę całościowo, w zaufanym zoologicznym powiedziano mi, że neony czerwone będą czuły sie dobrze w takim akwarium z tym, że nie powinno ich być zbyt wiele.

Link to comment
Share on other sites

Byłem świadkiem jak w "dobrym" zoologu proponowali sumy rekinie do 25L zbiorników.

Wszystko wmówią, bylebyś kupił.

 

W akwarium o takich wymiarach nie ma sensu trzymania stada ( co ja gadam... 6szt to nie stado) Tak dużych ryb. Neon czerwony osiągnie spokojnie 5cm w odpowiednim zbiorniku.

 

Do tego bojownik i Ty jeszcze chcesz kolejne gatunki.

 

że neony czerwone będą czuły sie dobrze w takim akwarium z tym, że nie powinno ich być zbyt wiele.

A właśnie POWINNO ich być wiele. To ryba ławicowa...
Link to comment
Share on other sites

Pley pytałam o neony czerwone co do takiego akwarium po zakupie ich w innym zoologicznym, więc nie chodziło tu o zysk sprzedawcy. Dowodem na to, że jest to zaufany zoologiczny może być też to, że gdy chciałam kupić środek na szybsze dojrzewanie akwarium sprzedawca powiedział, że to szajs i że jego godność nie pozwala mu na sprzedaż tego Nie zakładaj wszystkiego z góry bo Tobie zdarzyło się, że w zoologu wciskali kit.

Co do hodowli neonów czytałam, że ich liczba minimum powinna wynosić 6 (zdarzało się i 5) więc...

Link to comment
Share on other sites

Wyjątkowo pisze z telefonu, więc przepraszam za ewentualne literówki. To nie chodzi o to że Pley trafił na jednego takiego sprzedawcę. Siedzimy tutaj dość długo i widzieliśmy setki "dobrych rad" sprzedawców. Zresztą poczytaj tematy w tym dziale, jest ich parę tysięcy, a jakieś 90% korygowanych przez nas obsad to ryby dobierane przez sprzedawców, lub dobrane przez akwaryste przy potwierdzeniu sprzedawcy że się nadają. Oni z tego żyją i lepszy biznes mają gdy sprzedadzą Ci 7 ryb, zamias jednego bojka. Oczywiście też znam takich rzetelnych, nawet osobiście, ale akurat ten sprzedawca mimo jednej rady nie polecił Ci idealnej obsady, z drugiej strony mogło być gorzej, mógł tam polecić pangi.

 

nemo130: Pisownia! :P . Też byłem świadkiem jak w dobrym zoologicznym sklepie sprzedawano 1 bocję wspaniałą do 60l baniaka ( w celu zapobiegnięcia inwazji ślimaków). Część sprzedawców ma pojęcie o akwarystyce, ale sklepy muszą z czegoś żyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...