Skocz do zawartości

nowe akwarium 60l sześciokątne


cln9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zadałam pytania czy neony mogą być w tym akwarium ;] Poza tym w najszerszym miejscu ma 45cm długości więc po 2,5cm z każdej strony mniej to chyba nie jest ogromna różnica... Dodatkowo nie mam 50 neonów tylko 6...

Mogę liczyć na jakąś poradę dotyczącą JAKIE RYBKI MOGĘ DODAĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadałam pytania czy neony mogą być w tym akwarium ;]

Mogę liczyć na jakąś poradę dotyczącą JAKIE RYBKI MOGĘ DODAĆ?

Masz ten pech że obsadę dobiera się względem wymiarów zbiornika i tego co już jest, a do złej obsady nie dodaje się nic. Niestety nie możesz liczyć na dobór jakichkolwiek rybek, bez patrzenia na to co już tam pływa. Rybek nie dobiera się na ślepo, tylko całościowo. Akurat neonów czerwonych, które są największym gatunkiem neonów jaki jest nie poleciłbym do akwarium mniejszego niż standardowe 60x30.

 

Największe hexy jakie produkują o ile mi wiadomo to nie 60l. 42x42 i 40cm wysokości. 52,5l. Idę o zakład że właśnie taki baniak posiadasz. Od tego należy zacząć rozmowę.

 

Do takiego akwarium do bojka polecam harem 1+2 zmienniaków plamistych i wymianę neonów czerwonych na jakieś mniejsze ryby, choćby neony zielone. Nic więcej bym tam nie wpakował. Ze względu na wymiary, wykluczam hodowlę większości ryb ze standardowej listy do 54l. Mógłbym za to polecić Ci taką listę: przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html [dł. 25l to 40cm, najmniej ważna wysokość nabija litraż hexa] ale chyba wszystko prócz kirysków ma albo inne wymagania dotyczące wody, albo bojownik stanowiłby dla nich zagrożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu, chyba jednak nie masz racji :) Dostałam to akwarium i dokładnie sprawdzałam ile ma litrów i oczywiście, że ma 60. Nie wiem być może było robione na zamówienie skoro jesteś pewien, że takich nie produkują... ;]

Co do doboru ryb patrzę całościowo, w zaufanym zoologicznym powiedziano mi, że neony czerwone będą czuły sie dobrze w takim akwarium z tym, że nie powinno ich być zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadkiem jak w "dobrym" zoologu proponowali sumy rekinie do 25L zbiorników.

Wszystko wmówią, bylebyś kupił.

 

W akwarium o takich wymiarach nie ma sensu trzymania stada ( co ja gadam... 6szt to nie stado) Tak dużych ryb. Neon czerwony osiągnie spokojnie 5cm w odpowiednim zbiorniku.

 

Do tego bojownik i Ty jeszcze chcesz kolejne gatunki.

 

że neony czerwone będą czuły sie dobrze w takim akwarium z tym, że nie powinno ich być zbyt wiele.

A właśnie POWINNO ich być wiele. To ryba ławicowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley pytałam o neony czerwone co do takiego akwarium po zakupie ich w innym zoologicznym, więc nie chodziło tu o zysk sprzedawcy. Dowodem na to, że jest to zaufany zoologiczny może być też to, że gdy chciałam kupić środek na szybsze dojrzewanie akwarium sprzedawca powiedział, że to szajs i że jego godność nie pozwala mu na sprzedaż tego Nie zakładaj wszystkiego z góry bo Tobie zdarzyło się, że w zoologu wciskali kit.

Co do hodowli neonów czytałam, że ich liczba minimum powinna wynosić 6 (zdarzało się i 5) więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo pisze z telefonu, więc przepraszam za ewentualne literówki. To nie chodzi o to że Pley trafił na jednego takiego sprzedawcę. Siedzimy tutaj dość długo i widzieliśmy setki "dobrych rad" sprzedawców. Zresztą poczytaj tematy w tym dziale, jest ich parę tysięcy, a jakieś 90% korygowanych przez nas obsad to ryby dobierane przez sprzedawców, lub dobrane przez akwaryste przy potwierdzeniu sprzedawcy że się nadają. Oni z tego żyją i lepszy biznes mają gdy sprzedadzą Ci 7 ryb, zamias jednego bojka. Oczywiście też znam takich rzetelnych, nawet osobiście, ale akurat ten sprzedawca mimo jednej rady nie polecił Ci idealnej obsady, z drugiej strony mogło być gorzej, mógł tam polecić pangi.

 

nemo130: Pisownia! :P . Też byłem świadkiem jak w dobrym zoologicznym sklepie sprzedawano 1 bocję wspaniałą do 60l baniaka ( w celu zapobiegnięcia inwazji ślimaków). Część sprzedawców ma pojęcie o akwarystyce, ale sklepy muszą z czegoś żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...