Skocz do zawartości

Ile to akwarium ma pojemności? Pomożecie?


superakwarysta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :D

Według mnie akwarium jest urządzone pięknie,

potrzebuję pojemność bo mam zamiar takie coś urządzić.

Fajnie że ktoś z forum akwarystycznego zna się na rybkach rodzimych.

A jakie akwarium byś proponował, dla takiej liczby okonków?? żeby się nie ściskały w nim i żeby to fajnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy wymiar w tych granicach to 576l [160x60x60]. Sam baniak jakieś 1300zł. Pokryw z ABS już tych wymiarów nie ma, aluminiowa to kolejne 1000zł. Filtr jako taki przynajmniej 600zł-800zł. Grzałki 100-200zł. Wyliczać dalej?

 

Do mniejszego baniaka nie, to dzikie ryby o wymiarach pawic, a hodowlanych pawic do mniejszego akwarium bym nie wsadził. 10cm szerokości przy rybie która dorasta do 30cm do "sporo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie więcej ma niż 112 profil(widać po dnie).

Swoją drogą,widzieliście okonie kiedyś?

W naturalnych warunkach są wręcz ciemno-zielone z wyraźnym akcentem pomarańczowych płetw i paski poprzeczne których u tych nie widać.

Te wyglądają jakby było im tam co najmniej źle,blade jak ściana.

Okonie są zimnowodne nie zapewnisz im dobrych warunków w domowym akwarium,pomijam że dorastają do pół metra.

Lepiej nie bierz przykładu z tego gościa,bo jak sądzę zajmuje się wędkarstwem amatorskim a do tego próbuje swoich sił z tymi rybami w akwarystyce.

Co Wy wiecie o okoniach?

Złowił któryś z Was choć małą sztukę?

Te ryby potrafią dorosnąć do pół metra.

To nie jest ryba do akwarium. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale np. sumy rekinie w naturze osiągają dlugość ponad 100cm a w nawet bardzo dużych baniakach góra 60cm :)

A widziałeś kiedykolwiek suma rekiniego, w akwarium, szerszym niż jego maksymalne naturalne rozmiary? :P Myślę że może to mieć związek z akwarystycznymi rozmiarami, ryba nie przerośnie akwarium nigdy. Są ryby które się nie nadają do domowych baniaków, a i w niektórych miejskich mają ciasnawo. To idealny przykład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Tylko w akwariach ;) .

W dobrych warunkach rosą bardzo szybko i się mnożą jak gupiki.

Zżarły mi kiedyś świeży narybek karpia i ikrę też bo za mało odłowiłem mało co odłowiłem zdrowych ryb,okoń żre wsio co jest żywe i jest nosicielem wielu chorób ale w naturalnych warunkach daje sobie świetnie radę.

Wielu hodowców np.karpi uważa tą rybę za szkodnika,w rzekach też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad założeniem tak dużego akwarium, nie znam się na tym..

Mam kilka pytań: (może i są głupie, ale ja jestem KOMPLETNIE ZIELONY)

-Słyszałem że przy tak dużym zbiorniku, wymienia się tylko 20% wody. To prawda?

-Kiedy miałem malutkie akwarium, wodę wymieniałem co 2 tygodnie (wyciągałem wszystkie ryby, przekładałem do jakiegoś pojemnika, czyściłem całe akwa, wymieniałem żwirek, wlewałem wodę, dolewałem uzdatniacz.. a potem wkładałem rybki.), a jak to jest w dużym akwarium. Co z odchodami które zbierają się na dnie? Co z resztkami nie zjedzonego pokarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I np. jeżeli będę miał akwarium 3 lata, to przez ten cały czas ani razu nie mogę wymienić żwiru/piasku?

A po co? Odchody i śmieci zbierasz odmulaczem. Wszystko będzie czyste. Możesz wymienić podłoże na inne, jeśli chcesz je zmienić bo stare Ci się nie będzie podobać, ale to wiąże się z restartem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...