Jump to content

Co jest mojemu neonkowi ??? pomocy

Recommended Posts

kotny ???

Kotny możesz być Ty jak sobie kupisz kilkadziesiąt kotów. ;)

Jak byś chciał to poprawić na "w ciąży" to delikatnie sugeruję że ta ryba nie może być "w ciąży". To nie żyworódka. Ciąża to rozwój zarodka wewnątrz ciała matki, a te ryby składają ikrę. Czy jest pełna od ikry? Raczej nie. Albo przejedzenie, albo zmiany chorobowe. Dostosuj temat do wymagań działu, daj lepsze zdjęcia to będzie można powiedzieć coś więcej. Zrób 2 dniową głodówkę.

Rybka się trochę przejadła, i tyle. Wiem z mojego doświadczenia... Po ok 12-24 godzinach wszystko wruci do normy, może i nawet trochę szybciej.

P.S Widziałem i mocniej przejedzone np. tak jak by zjadła małą siekerę ;P

Wątpię, aby to było przejedzenie. Miałem swego czasu neonki. Miałem identyczne objawy. Też to zgrubienie identyfikowałem jako przejedzenie gdyż głodówka 24 godziny i rybka wracała do normy. Gdy zjadła problem się powtarzał i to tylko u niektórych osobników. Po kilku tygodniach rybki były blade, chudły i padały. Z 15 neonek zostało 12. Po jakimś czasie zgrubienie było u pozostałych dwóch. Tym razem zaczerpnąłem porady u firmy SERA. Problemem okazały się bakterie w jelitach. Wraz z wydalaniem bakterie atakowały inne rybki. Pomogły krótkotrwałe mocne kąpiele w Baktoforte S. Dodatkowo przez 3 dni dla ochrony pozostałych rybek jak i samych chorych zamiast zwykłym pokarmem karmiłem Bakto Tabsem, ale trzeba uważać, aby tabletki nie zjadły rybki przydenne ani krewetki, podobno ślimakom też szkodzi. Niezjedzone resztki sprzątałem odmulaczem

U mnie był ten problem, ale brzuch rozdęty + ryba głową w dół. W skrajnym stadium rybe leżała pod taflą wody, na boku i wyglądała na nieżywą. Kolory, płetwy super.

Przeniosłam 4 sztuki do szpitala, a niedługo potem odkryłam ze Inessa mają za gorąco. W szpitalu po 2 dniach doszły do siebie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...