Jump to content

Co jest mojemu neonkowi ??? pomocy


Recommended Posts

kotny ???

Kotny możesz być Ty jak sobie kupisz kilkadziesiąt kotów. ;)

Jak byś chciał to poprawić na "w ciąży" to delikatnie sugeruję że ta ryba nie może być "w ciąży". To nie żyworódka. Ciąża to rozwój zarodka wewnątrz ciała matki, a te ryby składają ikrę. Czy jest pełna od ikry? Raczej nie. Albo przejedzenie, albo zmiany chorobowe. Dostosuj temat do wymagań działu, daj lepsze zdjęcia to będzie można powiedzieć coś więcej. Zrób 2 dniową głodówkę.

Link to comment
Share on other sites

Rybka się trochę przejadła, i tyle. Wiem z mojego doświadczenia... Po ok 12-24 godzinach wszystko wruci do normy, może i nawet trochę szybciej.

P.S Widziałem i mocniej przejedzone np. tak jak by zjadła małą siekerę ;P

Link to comment
Share on other sites

Wątpię, aby to było przejedzenie. Miałem swego czasu neonki. Miałem identyczne objawy. Też to zgrubienie identyfikowałem jako przejedzenie gdyż głodówka 24 godziny i rybka wracała do normy. Gdy zjadła problem się powtarzał i to tylko u niektórych osobników. Po kilku tygodniach rybki były blade, chudły i padały. Z 15 neonek zostało 12. Po jakimś czasie zgrubienie było u pozostałych dwóch. Tym razem zaczerpnąłem porady u firmy SERA. Problemem okazały się bakterie w jelitach. Wraz z wydalaniem bakterie atakowały inne rybki. Pomogły krótkotrwałe mocne kąpiele w Baktoforte S. Dodatkowo przez 3 dni dla ochrony pozostałych rybek jak i samych chorych zamiast zwykłym pokarmem karmiłem Bakto Tabsem, ale trzeba uważać, aby tabletki nie zjadły rybki przydenne ani krewetki, podobno ślimakom też szkodzi. Niezjedzone resztki sprzątałem odmulaczem

Link to comment
Share on other sites

U mnie był ten problem, ale brzuch rozdęty + ryba głową w dół. W skrajnym stadium rybe leżała pod taflą wody, na boku i wyglądała na nieżywą. Kolory, płetwy super.

Przeniosłam 4 sztuki do szpitala, a niedługo potem odkryłam ze Inessa mają za gorąco. W szpitalu po 2 dniach doszły do siebie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...