Skocz do zawartości

POdłoże 30l


gorek146
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ziemi jest najtaniej ;) Ewentualnie możesz spodziewać się glonów... ale jeżeli poczytasz co i jak z ziemią, nie będziesz miał tragedii.

Siatka da tyle, że oddzieli ten żwir od ziemi, jednak i tak może się częściowo wymieszać... czy dasz siatkę, Twój wybór.

Nie trzeba tego zbytnio nawozić, jest to bardzo żyzne podłoże.

 

Polecam 1 cm ziemi (zostawić odstęp po 2 cm od krawędzi szyby, można dać pod samymi roślinami, jeżeli zamierzasz zostawić ,,plażę'' w akwa), na to z 4-5 cm żwiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 1 cm ziemi (zostawić odstęp po 2 cm od krawędzi szyby, można dać pod samymi roślinami, jeżeli zamierzasz zostawić ,,plażę'' w akwa), na to z 4-5 cm żwiru.

Tzn? Samą ziemię można dać tak? Po brzegach myślałem żeby zostawić odstęp i dać żwirek ten co będę miał na ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ,,pod samymi roślinami'' miałem na myśli, że nie rozsypujesz ziemi po całym dnie, tylko tam gdzie planujesz mieć rośliny. Nie ma sensu sypać ziemi po całym dnie, kiedy w 2 rogach posadzić 2 Cryptocoryny...

Nie polecam samej ziemi zalewać wodą... raczej żwirek na to się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Ziemię wziąłem sobie w terenie wykopałem i oczyściłem zobaczymy co z tego będzie. Właśnie dziś akwa założyłem. Dałem tak jak piałeś około 1 cm ziemi do 1,5cm i na to zasypałem czarnym żwirem nie wiem czy to bazalt (pisało tylko żwirek akwariowy) lecz pewnie nie. Dziękuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...