Skocz do zawartości

[360L] Ogólne - Skalary i Neony


bmantaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dane techniczne:

*Pojemność: ~360l

*Wymiary brutto: 180/55/40 (sz/wy/gł)

*Filtracja: UNIMAX 500.

*Oświetlenie: 4x39W T5

*Ogrzewanie: brak

*Pokrywa: DIY z pcv ;]

*Woda: kran+destylowana (50:50)

*Podłoże: żwirek 50kg

*Dekoracje: korzenie, lawa, kokos

 

 

Obsada:

*Żaglowiec skalar - Pterophyllum scalare - 7szt.

*Neon czerwony - Paracheirodon axelordi - 14 szt.

*Kirysek pstry - Corydoras paleatus - 3szt.

*Grubowarg zielony - Labeo erythrurus - 1szt.

*Zbrojnik Niebieski - Ancistrus temminckii - 6szt (w tym 2 dorosłe)

*Bocja siatkowana - Botia lohachata - 1szt.

*Mułojad - Acanthopsis choirorhynchus - 1szt. - ale b. dawno go nie widziałem

*Roślinność jak widać.

 

12-12-2011:

Pokrywa od wewnątrz

Dołączona grafika

Całość po zalaniu

Dołączona grafika

 

05-01-2012:

Całość

Dołączona grafika

Zbrojniki z młodymi

Dołączona grafika

 

22-07-2012:

Całość od frontu

Dołączona grafika

Złoty zbrojnik

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Patrząc na 1 zdjęcie stwierdziłem kolejny co rośliny ma w koszyczkach. Po drugiej fotce stwierdziłem, że gość fajnie korzonki ułożył. Po 4 stwierdzam, że zbiornik jest kozacki :D. Jedyne co to po prawej zrobiłbym większą kępę rotali o ile dobrze widzę lub zastąpił ją nurzańcem i upodobnił prawą stronę do lewej ale tto rzecz gustu. Kokos trochę razi w gały;). Do lewej strony i środka nie mam pytań dla mnie bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. To drugie akwarium jakie popełniłem. Poprzednie to 112l na którym stawiałem pierwsze kroki :) - już zlikwidowane.

 

Mimo że nie przepadam za takimi skalarami jakie Ty posiadasz, to w tym baniaku nawet ładnie wyglądają ;) .

Hehehe, a ja specjalnie szukałem właśnie tych (chyba z miesiąc mi zeszło) bo wszędzie te srebrne były... :)

 

Tło, tło, tło! Albo zrób na przestrzał akwa- bo widzę jakiś aneks kuchenny z tyłu, albo zrób jednolite: białe lub czarne. Do reszty nie ma się co przyczepić, wszystko ze smakiem zrobione.

Aneks jest, ale to kamienne tło to właśnie ścianka od tego aneksu (płytki kamienne) więc na przestrzał nie ma możliwości.

 

Jeśli chodzi o czarne, jednolite tło to próbowałem ale nam (mi i Żonie) się nie podobało - jakoś tak ponuro wyglądało. Brak tła to przemyślana decyzja, jak nam się już znudzi to będziemy kombinować. Myślałem też o niebieskim - ale o białym nie, ciekawe jak by wyglądało...

 

Patrząc na 1 zdjęcie stwierdziłem kolejny co rośliny ma w koszyczkach.

Nie było jeszcze koncepcji więc kilka dni poczekały :)

 

Kokos trochę razi w gały;).

ale zbrojniki się tam kocą, a żeby wszystko ładnie widzieć to jest w tym, a nie innym miejscu :) Ze skalarami nie ma problemu na szczęście bo ikrę składają na liściach albo szybie więc wszystko widać ;)

 

Pozdrawiam! (czas do pracy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...