Jump to content

Zbrojnik niebieski - jak to jest z karmieniem?

tictac
 Share

Recommended Posts

Około tygodnia temu zakupilem małego zbrojnika niebieskiego, na razie jest mały, ma 2-3cm. Słyszałem, że zbrojniki gdy są młode, to żywią się glonami, a dopiero potem potrzebują dodatkowego pokarmu. Ale czy to aby na pewno prawda?

Czy wystarczy mu to, co daję innym rybom? Mam w akwarium jeszcze 3 gupiki, daję im tetrę rubin i fancy guppy hikari. Jak na razie nie podawałem mu nic innego, żadnego specjalnego pokarmu dla zbrojników. Patrzyłem takie w sklepie, ale widziałem tylko jakieś dosyć drogie - małe opakowanie za 15zł.

Czym wy karmicie zbrojniki?

Masz trochę racji w tym co piszesz ale dodanie innej karmy np: tu specjalnie dla glonojadów, urozmaicisz dietę pozostałych rybek a i glonek szybciej podrośnie

Czyli to znaczy, że mogę nie dawać mu żadnego specjalnego pokarmu, tylko polegać na glonach oraz na tym, co spadnie niedojedzone przez gupiki ?

Zdania zaczynamy z wielkiej litery. Dulle

• 2 weeks later...

Ja bym na te glony tak bardzo nie liczył.Zawsze możesz wrzucić tyle pokarmu,aby spadło trochę na dno.Stosowałem te tabletki dla glonojadów i było ok.Jakbyś mu podawał to wrzucaj wieczorem po zgaszeniu światła w akwarium.

Jak na razie nie podawałem mu nic innego, żadnego specjalnego pokarmu dla zbrojników. Patrzyłem takie w sklepie, ale widziałem tylko jakieś dosyć drogie - małe opakowanie za 15zł.

Kup tabletki na Allegro,takie w niefirmowych opakowaniach-są tanie ;)

Kup tabletki na Allegro,takie w niefirmowych opakowaniach-są tanie ;)

Mam pytanie odnośnie tych tabletek.Czy różnią się czymś od tych ze sklepu oprócz ceną.Bo wiem że jest ich więcej i są o wiele tańsze.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...