Skocz do zawartości

[200l] Nowy, początek-Roślinne


Baddack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zaprezentować wam mój nowy baniak,mile widziane porady oraz komentarze :

 

Start 19.07.0212

 

Zbiornik: 100x40x50 200l

Filtracja: aqua el tec ex 700

Oświetlenie: 2x30W 6500k

Dekoracja: korzeń, trzy kamienie,tło strukturalne

Inne: Grzałka 300W

 

Nawożenie:

CO2 z bimbrowni 5l

 

Obsada:

2x gupik - niestety jeden zdechł

 

Rośliny:

Jakaś tam widać na zdjęciu

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam akwarium do dopracowania.Proponuję na początek stworzyć z tego zbiornika mcharium z roślinami cieniolubnymi [microzorum,anubias,bolbitis itp]Przy jałowym podłożu trudno jest hodować roślinki wymagające i światło na takie u Ciebie jest stanowczo za słabe.Pytaj na forum bo szkoda inwestować pieniążki np. w tło strukturalne,które do akwarium roślinnego jest zbędne ,takie jest moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka poprawek.

Na spód między żwirem nasypałem gliny i ziemi do kwiatków z torfem +

Góra :żwir ciemniejszy

 

Żwir ciemniejszy lepiej się prezentuje.

Tło zabrane. (dostałem je od sprzedawcy )

 

Teraz poszukam jakiegoś zestawu na allegro i nie długo dojdą do zbiornika rośliny a w między czasie zrobię pokrywę 5x30W T8 + odblaski?, zaopatrzę ją prawdopodobnie w sylvanie.

Kable mi się w niej poplątały i ktoś mi podłączał a tego trochę jest..

 

Jest mały problem ponieważ parująca woda? tworzyła osad na tych świetlówkach i traciły światła.

 

Planuję na pewno na trawnik wstawić glosstigme ? nie pamiętam jak to się już pisze ale wiecie o jaką chodzi

Z resztą się zobaczy.

 

Zdjęcia nie długo wstawię ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to po prawej stronie (czarne) to korzeń ? Jeśli tak to możliwe że za słabo go wygotowałeś i to on barwi wodę.

Z tego co widzę to masz ziemie tuż przy szybie akwarium, a tak nie może być. Promienie słoneczne nie mogę docierać do ziemi bo to grozi inwazją glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wezme czyms czarnym zakleje.

 

Rośliny:

GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES 10x

HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES 'CUBA' 10x

LIMNOPHILA SESSILIFLORA 2x

ECHINODORUS TENELLUS 3x

SAGITARIA SUBULATA var. SUBULATA 3x

LUDWIGIA ARCUATA 2x

CARDAMINE LYRATA 1x

ROTALA ROTUNDIFOLIA 'RED' 2x

ROTALA ROTUNDIFOLIA 'GREEN' 2x

AMMANIA GRACILIS 1x

HYDROCOTYLE TRIPARTITA "JAPAN" 2x

POGOSTEMON STELLATA 'EUSTERALIS' 2x

HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA 1x

ALTERNANTHERA REINECKII 1x

MICRANTHEMUM UMBROSUM 1x

Heniek 5x

Wgłębka

Polysperma H. 2x

Moczarka 7x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pisałeś wcześniej, że zwiększasz oświetlenie.

Tu masz przykładowe akwarium oraz plan rozmieszczenia roślin i ich ilość(podana w ilości koszyków danego gatunku) - http://www.tropica.com/dk/layouts/layout-44-(200l)/beskrivelse.aspx

Na twoje akwarium jest potrzebne od 30 do 50 koszyków(zależy od gatunku) - wtedy będzie można to akwarium nazwać roślinnym :) - ty chcesz w nim posadzić "równowartość" czterech koszyków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten czas,który będzie trwał,aby rośliny w akwarium się rozrosły to będą same kłopoty w postaci wszelakiego rodzaju glonów.Spróbuj zdobyć od akwarystów roślin,które powinieneś dosadzić w akwarium.Proponuję na początek nie tworzyć kompozycji docelowej,jednak obsadzić powierzchnie zbiornika jak największą ilością roślin.Pytaj o roślinki na forach akwarystycznych na pewno coś wyrwiesz darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli przy 0,4W/l zacząłeś nawozić nawozem "wszystko w jednym" gdy nie było niedoborów i to przy tak małej ilości roślin- nic dziwnego że masz atak glonów. 0,4W/l starczy też na bardziej wymagające rośliny niż "cieniolubne", ale według mnie przy tej ilości światła z nawożeniem trzeba naprawdę ostrożnie - lepiej wcale niż nawet ciut za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...