Jump to content

Długie 240 litrów


Recommended Posts

Zastanawiam się jaki sprzęt zamontować do zbiornika 240 litórw. Jedyne wątpliwości mam odnośnie długości akwa, ma ono 150 cm.

Mam kaskadę Aqua Clear 300, z objętością spokojnie spobie poradzi, ale...

Pracuje ona teraz w 160 litrach (100x40x40), ale dla bąbelków jest wspomagana takim małym byleczym przeznaczonym dla 60 litórw.

Aqua Clear pracuje świetnie, lecz przy długości 150 cm, zastanawiam się, czy nie zamontować pompy wewnętrznej, która będzie potrafiła zapewnić dość mocny strumień wody dla cyrkulacji.

Generalnie skłaniam się ku kaskadzie, wspomnianej Aqua Clear, albo Aquael FZN-3, ale rozważam też pompę.

Jakieś sugestie ??? :)

 

Dzieki i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kaskada przy takim zbiorniku jest złym rozwiązaniem dlatego iż ma bardzo, małą powierzchnie filtracyjną! Nie ma tam zbytnio miejsca na wkłady, wymaga częstego czyszczenia. Zamontowanie dodatkowego filtra wewnętrznego do zwiększenia ruchu wody jest dobrym rozwiązaniem, ale na mniejsze zbiorniki. Filtr kubełkowy jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie dlatego iz jest tam sporo miejsca na rożnego rodzaju wkłady, mechaniczne, biologiczne oraz ma bardzo dużą powierzchnie filtracyjną a w przypadku twojego baniaka to istotne. Co ważne nie wymaga częstego czyszczenia, co 2, 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...