Skocz do zawartości

Pyszczaki


PeO.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu kiełkuje mi myśl o założeniu akwarium. Kiedyś miałam zbiornik 160l, ale miałam tam jakieś podstawowe gat. ryb. Teraz chciałabym się skupić na czymś bardziej konkretnym i zrobić wszystko jak należy.

Zainteresowały mnie rybki:

pyszczak lombardzki

pyszczak zebra

pyszczak wysmukły

pyszczak hełmisty

Pyszczak żółty

 

Po przeczytaniu opisów ryb mam kilka pytań:

Np. u zebry napisane jest, że zbiornik 500l.. ale dla ilu osobników? Dla haremu, czy większej liczby?

Czy można by było któreś z tych gatunków trzymać razem? W opisie zebry jest informacja o wpuszczeniu ryb z innego gatunku pod warunkiem pojedynczych samców.

 

Wiadomo-założenie akwarium= duże koszty. Na początku myślałam o akwarium 100-120litrów, ale w opisach gatunków te 300-500l mnie szybko zniechęciło... Rozumiem, że kategorycznie żadnego z tych gatunków nie można by było trzymać w akwarium tej pojemności, którą planowałam?

Na razie to chyba tyle, bo i tak kluczową kwestią jest możliwa pojemność dla tych gatunków.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie poczytałam tylko o pyszczakach, więc nie wiem, czym charakteryzują się wymienione przez Ciebie akwaria... :)

A jaki minimalny litraż by się nadawał dla pyszczaków? Na innej stronie przy pyszczaku wysmukłym jest informacja o minimalnej długości 100cm... a kiedyś miałam akwarium 100x40x40 160l :) dlatego zastanawiam się ile litrów by pomieściło 2-3 gatunki tych pyszczaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję :)

A jakie gatunki ryb polecilibyście do zestawu z Pyszczakiem Saulosa? Tzn już niekoniecznie z pyszczaków,bo chciałabym, żeby on był jedynym gatunkiem pyszczaka, a oprócz tego ze 2 gatunki innych ryb-np jakieś denne bądź przypowierzchniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczęłam myśleć o założeniu akwarium, także długa droga przede mną.. może mi się zmienić preferencja co do gatunku jeszcze 100x, ale na pewno nie będę upychała ryb do akwarium. Jeżeli nie będę mogła mieć odpowiedniego-to zrezygnuję z pyszczaków i tyle. Ale tak myślę, że do tych 160 bym mogła dociągnąć- wtedy Saulosi czułyby się lepiej?

A gdybym miała sporo większe akwarium (nawet 240-375l) to jakie gatunki polecacie do saulosi? Teraz pytam z czystej ciekawości, żeby i co nieco o nich poczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w baniaku 375l miałem .pseudotropheus sp."zebra long pelvic(rybka szybko rośnie ) ,pseudotropheus sp."elongatus chewere"(bardzo dobry górnik),zamiast saulosi wybrałem metriaclima sp."msobo" magunga samiczki nie ciemnieją(robią się brudne) z wiekiem,metriaclima callainos "zebra cobalt "(odpowiednie oświetlenie i kolorek tej rybki powalający) .Jak obsada podrosła po chyba 6 miesiącach zrezygnowałem z zebry pelvic , pozostała obsada funkcjonowała przez ponad cztery lata ,bez żadnych problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...