Skocz do zawartości

Prośba o identyfikację choroby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zwracam się o pomoc.

 

akwarium 180l start 02/04/2012

filtry fluval 306 + bioflow 3.0 /24h

obsada:

-zwinniki czerwonouste 12

-pstrążenice marmurkowe + pasiaste 12

-kiryski panda 6

-otoski 6

-glonojad syjamski 1

-narybek gupika 5

akwa średnio zarośnięte na tetra complete substrate + żwirek 3-4mm + duży korzeń

temperatura 26 stopni ph-7,5 kh-10 gh-10 nh4-0 no2-0 no3-20 po4-0,2 fe-0,2

podmiany raz w tygodniu 40l (odstana 24h) + odmulanie + czyszczenie filtra wew.( w wodzie z podmiany)

pokarm suchy, tablety i 1x a czasami 2x w tygodniu mrożonki mix, czasem warzywko

 

Problem jest następujący:

* 1-szy zwinnik ma bąbla koło oka i coś białego w środku. Czy to może być przez uszkodzenie mechaniczne?

* 2-gi zwinnik ma białą plamkę na brzuchu na środku i 2 koło skrzela, po drugiej stronie 1 koło skrzela i chyba 1 kirysek też ma plamke. Wygląda jak odbarwienie?

* 1 zwinnik i 2 pstrążenice marmurkowe są rozdymane.

zaczęło się od rozdymania zwinnika, następny dzień pstrążenice, a dziś zauważyłem plamki i bąbla

Ryby jedzą normalnie i ganiają po całym akwa. odchody też w normie.

 

Proszę o pomoc.

 

czy to bloat, przekarmienie, i te plamki, nie wiem co robić...i jeszcze bąbel!

Jestem załamany. :cry:

Z góry dziękuje.

post-13116-13685170287488_thumb.jpg

post-13116-1368517028806_thumb.jpg

post-13116-13685170288697_thumb.jpg

post-13116-13685170289323_thumb.jpg

post-13116-1368517028987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plamki są tak jakby rozmyte. Tak jak po odpadnięciu pasożyta przy ospie. i nie są takie wyraźne jak przy ospie i dużo większe . I wszystkie płetwy czyściutkie ( narazie ). O posocznicy poczytam i wrzucę jutro może lepsze fotki pstrągów.

 

Dzięki

 

OOOOj toś mnie załamał z tą posocznicą. Proponujesz coś zadziałać czy czekać na rozwój wydarzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci,że na szczęście rzadko miewam problemy z rybami,więc moja diagnoza opiera się wyłącznie na Twoim opisie objawów i ich porównaniu z opisami z neta(poza ospą-bo ta gościła kilka razy w moich zbiornikach).

Na drugiej i ostatniej fotce,te mniejsze "kropki" wyglądają na ospę,ale Ty widzisz to na żywo.

Przejrzyj ten temat,może Cię na coś naprowadzi http://forum.superakwarium.pl/objawy-chorobowe-u-ryb-akwariowych-t16197.html

Ewentualnie odezwie się ktoś,kto miał taki problem.

 

Ps.Nie pasuje mi tu do posocznicy brak opuchlizny u zwinników,ale może to nie to stadium choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...