Jump to content
Sign in to follow this  
qlivik

jakie wymaganie dla neonów

Recommended Posts

Witam jakie są wymagania dla neonów,chodzi mi o wodę i temperaturę i oczywiście jaki litraż.

Michał84:Witam i przypominam że zdania zaczynamy z wielkiej litery.

Google, Wikipedia-tam dowiesz się o parametrach.

Ogólnie zbiornik powinien mieć min. 50l. żeby móc trzymać małe stado, 10 sztuk. Temperatura 25*, miękka i lekko kwaśna woda.

Zależy jakich neonów (chodzi o litraż) napisz rodzaj swoich, albo jakie byś chciał mieć ;)

chodzi mi o takie niebieskie jak się nie mylę to się nazywają neony innesa

Czyli tak jak napisałem będzie dobrze. Tylko powiedz, jakie masz zamiar mieć akwarium, itd. ?

Czyli tak jak napisałem będzie dobrze. Tylko powiedz, jakie masz zamiar mieć akwarium, itd. ?

ok jak narazie to nie mam nic bo dopiero zaczynam ale planuje kupic tylko moczarke kanadyjska 1 zamek i kamien

nemo130:Następnym razem bedzie +1 za pisownię.

ok jak narazie to nie mam nic bo dopiero zaczynam ale planuje kupic tylko moczarke kanadyjska 1 zamek i kamien

Nie kupuj żadnych zamków! Jeśli chcesz mieć jakieś schronienie dla rybek to kup jakiś kokos.

Nie kupuj żadnych zamków! Jeśli chcesz mieć jakieś schronienie dla rybek to kup jakiś kokos.

A możesz mi powiedzieć dlaczego mam nie kupować żadnych zamków.

Michał84:Ostrzeżenie za pisownię.

Bo wyglądają tandetnie i wydzielają trujące związki do wody.

Bo wyglądają tandetnie i wydzielają trujące związki do wody.

A jakiś mały kamień do akwa albo wulkan taki mały czy nic nie dawać z tych rzeczy ?

Michał84:Drugie ostrzeżenie za pisownię.

Mały kamień już prędzej (ale lepiej nie brać jakiegoś z ulicy ponieważ może to podnosić Ph), ale jakies wulkany to nie.

Mały kamień już prędzej (ale lepiej nie brać jakiegoś z ulicy ponieważ może to podnosić Ph), ale jakies wulkany to nie.

Wytłumacz mi proszę, jak wyglądają "kamienie z ulicy" [sezamkowej?] i czym różnią się od takich z lasu, podwórka, albo z zoologa i dlaczego akurat taki podniesie ph. Kamyk, to kamyk. W zoologu też masz takie z wapieniem który podnosi ph. Sęk w tym że takie coś można samemu, bardzo szybko sprawdzić. Zachęcam do zdobywania takich ozdób naturalnie, na własną rękę, bez płacenia po 10-15zł za kilogram czegoś, czego może macie mnóstwo za domem.

Przepraszam za pomyłkę, kiedyś (chyba) czytałem, że kamienie takie z pola mogą podnosić Ph, może źle pamiętałem.

dobra wróćmy do tematu czyli neony mogę mieć ok 6 a jakieś inne ryby mogę mieć czy nie, a jak tak to jakie

Skąd mamy wiedzieć skoro nie podałeś jakie akwarium.

A jakieś inne ryby do takiego małego akwa.

Michał84:Ale jesteś uparty!Proszę,trzecie upomnienie za pisownię,zachęcam do przeczytania regulaminu,dowiesz się tam np. co Ci grozi za 4 ostrzeżenia.

A jakich (ryb) przepraszam bo nie jest to jeszcze ustalone.

Do takiego akwarium żadna ławica nie wejdzie.

Czyli albo harem mniejszej ryby (gupik,drobniczka) lub sam bojownik albo krewetkarium.

Np. Danio margaritatus lub Boraras maculatus w ilości 6-8 szt.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this