Skocz do zawartości

Egeria gnije od czubka


tem123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium ma 45l wody około 40l. Oświetlenie 18W świetlówka. Obsada to 9 sztuk narybku Gupika. Podłoże żwirek kwarcowy i trochę grubsze kamyki. Rośliny: Egeria, Cabomba, Rogatek, Hygrophila i Cryptocoryna wendtii green. 8 dni temu zrobiłem generalny porządek z uwagi na dużo brudu w podłożu i plagę ślimaków, wygotowałem żwirek, kamienie, porządnie umyłem akwarium, przepłukałem rośliny w wodzie źródlanej z liści mechanicznie usunąłem niewielkie w sumie ilości glonów. Po paru dniach zauważyłem gnijące pędy Egerii i odpadające od niej liście gnicie postępuje od czubka a liście odpadły już praktycznie z całych łodyg. Cabomba i Rogatek też nie wyglądają najlepiej odpadło kilka liści, pozostałe rośliny wyglądają normalnie nie zauważyłem jakich niepokojących oznak, może poza Cryptocoryna wendtii green liście się nieco pozwijały ale objaw nie postępuje. Zrobiłem przed wczoraj testy wody, wyszło mi: NH3=0 NO3=5 NO2=0 PO4=3. Do czasu zrobienia testów nawoziłem tylko mikro, potasem i magnezem bo wcześniej miałem NO3=25 a PO4=5. Teraz nawożę: mikro, K2SO4, MgSO4*7H2O i KNO3 i 4ml carbo w płynie. Nie wiem czy robię dobrze, proszę o opinię i porady. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...