Jump to content
ahaed

Co dzisiaj zrobiłem w swoim akwarium?

Recommended Posts

Założyłam żłobek:-)

Nakarmiłam rano suchym wieczorem szpinakiem, male też dostały suche (w zasadzie jest to jeden gupik i jedna molinezja już z 2 miesięczna :-)

Zmieniłam podłoże w 60L na piasek i wystrój...

Małe zbrojniki do jutra jedzą glony, bo idę im kupić karmę i ogórka :-)

Wyrzuciłam 2 szklanki rzęsy wodnej (prawie pół godziny wyławiałam ją łyżeczką) i w akwarium zrobiło się nieco jaśniej.

Wyrzuciłam też grzałkę, bo okazała się nieszczelna... Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na razie podłączyłam w akwarium awaryjnie 25W aquael comfort zone. W poniedziałek kupię nową.

Poza tym standardowo: karmienie mrożoną szklarką, sprawdzenie stanu obsady i dolewka wody.

Rutyna dzienna(karmienie itp.) I zakup 10 neonów inessa:-)

Gruntowne czyszczenie kubełka. Nie zaglądałam do niego od tak dawna, że aż wstyd :roll: Ale opłaciło się, mam kilka krewetek z odzysku ;p

Poza tym podmiana wody, testy i karmienie ekipy.

Podmianka wody, czyszczenie filtra, karmienie :)

Kupiłem 1 krewetkę Amano i samiczkę dla mojego samca Ramirezy. Dodatkowo facet ze sklepu wrzucił kawałek  (10 cm) rośliny do woreczka z krewetką,aby niby miała się czego trzymać w czasie drogi. Postaram się ją podhować,aby dostała korzenie.

Edited by p.Agassiza

Wykonanie testów po restarcie z wymianą podłoża, jest dobrze :)

Ja właśnie siedzę... przeglądam forum i zastanawiam się co zostało dzisiaj zrobione w moim akwarium ponieważ od tygodnia jestem na wyjeździe i zastanawiam się czy mam odpowiedzialną siostrę 

Patrzę w mój baniaczek i myślę, że jutro przyjdzie przesyłka a w niej nowa świetlówka T8 15W Sylvania GROLUX 8500K dla roślinek oraz konkretny metalowy odbłyśnik do niej. To nie wszystko będzie również listwa LED 50cm oparta na diodach SMD 5630 o kolorze zimnej bieli i barwie 6500K, Dodatkowo będzie Easy Carbo :) będą też testy paskowe bo poprzednie JBL'a się już skończyły oraz kilka innych drobiazgów. Jestem podekscytowany na tyle, że już mam załatwione ja jutro wolne od pracy by nie przegapić kuriera.

Przyjemnie jest patrzeć w swoje szkiełko, jak dokupuje coś od czasu do czasu i ulepszam je. To sprawia przyjemność :)

W końcu wywaliłem HBL'a :D. W zamian odpaliłem Eheima 2233. Jeju zupełnie co innego,nawet go nie słychać :).Jak zwykle podmianka wody ok 5l,usuwanie glonów z szyb,karminie,przy okazji próba nie zalania całego mieszkania dzięki pękniętemu wiaderku (nie zauważyłem że pękło).

Musiałem generalnie odczyścić mój baniaczek bo nie było mnie przez miesiąc a moja mama się tego bała i karmiła tylko moje kochanie rybki. Ale myślę że nie skończy się tylko na sprzątaniu muszę także wymienić żwirek i filtr też się o to prosi. 

Dzisiaj wyjąłem kamienie bo doszedłem do wniosku po dłuższych obserwacjach, że podnoszą mi twardość GH wody. Podmianki trochę zbijają tę twardość. Ja mam w kranie wodę średnią. Więc myślę że to przez kamienie rośnie twardość wody.

Lepiej późno niż wcale, ale zafundowałam moim rybkom generalne wiosenne porządki. Porządnie umyłam (a nawet wyszorowałam) akwarium. Zmieniłam żwirek i dokupiłam nowe roślinki i zabawki. Muszę niestety przyznać, że chyba wcześniej za mało dbałam o akwarium, bo dopiero teraz widzę jakie jest przejrzyste i czyste.

Zmieniłam żwirek i dokupiłam nowe roślinki i zabawki.

Zabawki?!

Wysłano z LG L3 za pomocą aplikacji Tapatalk.

(...) Zmieniłam żwirek i dokupiłam nowe roślinki i zabawki (...)

Zabawki?!

Może chodzi o takie inne, mniej związane z akwarium... "Zabawki" ;p

A co by nie offtopować:

-> Karmienie i liczenie trzody + sprawdzenie stanu narybku kirysków.

-> Dolewka wody.

-> Przegląd kondycji korzeni roślin nieakwariowych, które mam w zbiorniku (scindapsus, bambus, skrzydłokwiat).

Przygotowuję moje akwarium do przybycia nowych mieszkańców. Oprócz standardowego czyszczenia ścianek i nasypania kamyczków, zamontowałam też oświetlenie, filtr, grzałkę z termostatem, jeszcze tylko woda i mogę udać się do sklepu zoologicznego po lokatorów.

jeszcze tylko woda i mogę udać się do sklepu zoologicznego po lokatorów.
A co z dojrzewaniem akwarium? Przydałoby się też kupić testy do wody pH , GH , KH , NO2 , NO3.