Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem w swoim akwarium?


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam żłobek:-)

Nakarmiłam rano suchym wieczorem szpinakiem, male też dostały suche (w zasadzie jest to jeden gupik i jedna molinezja już z 2 miesięczna :-)

Zmieniłam podłoże w 60L na piasek i wystrój...

Małe zbrojniki do jutra jedzą glony, bo idę im kupić karmę i ogórka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłam 2 szklanki rzęsy wodnej (prawie pół godziny wyławiałam ją łyżeczką) i w akwarium zrobiło się nieco jaśniej.

 

Wyrzuciłam też grzałkę, bo okazała się nieszczelna... Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na razie podłączyłam w akwarium awaryjnie 25W aquael comfort zone. W poniedziałek kupię nową.

 

Poza tym standardowo: karmienie mrożoną szklarką, sprawdzenie stanu obsady i dolewka wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem 1 krewetkę Amano i samiczkę dla mojego samca Ramirezy. Dodatkowo facet ze sklepu wrzucił kawałek  (10 cm) rośliny do woreczka z krewetką,aby niby miała się czego trzymać w czasie drogi. Postaram się ją podhować,aby dostała korzenie.

Edytowane przez p.Agassiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrzę w mój baniaczek i myślę, że jutro przyjdzie przesyłka a w niej nowa świetlówka T8 15W Sylvania GROLUX 8500K dla roślinek oraz konkretny metalowy odbłyśnik do niej. To nie wszystko będzie również listwa LED 50cm oparta na diodach SMD 5630 o kolorze zimnej bieli i barwie 6500K, Dodatkowo będzie Easy Carbo :) będą też testy paskowe bo poprzednie JBL'a się już skończyły oraz kilka innych drobiazgów. Jestem podekscytowany na tyle, że już mam załatwione ja jutro wolne od pracy by nie przegapić kuriera.

 

Przyjemnie jest patrzeć w swoje szkiełko, jak dokupuje coś od czasu do czasu i ulepszam je. To sprawia przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wywaliłem HBL'a :D. W zamian odpaliłem Eheima 2233. Jeju zupełnie co innego,nawet go nie słychać :).Jak zwykle podmianka wody ok 5l,usuwanie glonów z szyb,karminie,przy okazji próba nie zalania całego mieszkania dzięki pękniętemu wiaderku (nie zauważyłem że pękło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepiej późno niż wcale, ale zafundowałam moim rybkom generalne wiosenne porządki. Porządnie umyłam (a nawet wyszorowałam) akwarium. Zmieniłam żwirek i dokupiłam nowe roślinki i zabawki. Muszę niestety przyznać, że chyba wcześniej za mało dbałam o akwarium, bo dopiero teraz widzę jakie jest przejrzyste i czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zmieniłam żwirek i dokupiłam nowe roślinki i zabawki (...)

 

Zabawki?!

 

Może chodzi o takie inne, mniej związane z akwarium... "Zabawki" ;p

 

A co by nie offtopować:

-> Karmienie i liczenie trzody + sprawdzenie stanu narybku kirysków.

-> Dolewka wody.

-> Przegląd kondycji korzeni roślin nieakwariowych, które mam w zbiorniku (scindapsus, bambus, skrzydłokwiat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...