Jump to content
ahaed

Co dzisiaj zrobiłem w swoim akwarium?

Recommended Posts

Wywaliłam rośliny, bo nie było już nic widać,

Odmuliłam dno, nakarmiłam ryby.

Zorientowałam się, że dwóch brakuje :P

Wymieniłam w szklance aquael fan mini plus na kaskadę hbl-501. Poprzycinałam nowe gąbki i zabezpieczyłam wlot w filtrze, aby nie wciągał maluchów rc. Wypucowałam szyby, bo nieźle zarosły i dotarło do mnie, że chyba faktycznie mam więcej roślin niż wody ;p

Pomajstrowałam w żółwiowym akwaterrarium, zrobiłam podmiankę i przestawiłam w końcu kubełek poniżej zbiornika. Był cichy, ale teraz praktycznie go nie słychać (:

Nakarmiłam całe towarzystwo i zaaplikowałam zieleninie cotygodniową dawkę carbo + aqua plant.

Zalałem nowy zbiornik - dwadzieściaprawiepięć litrów (profil). Nie wyszło to do końca tak jak sobie wyobrażałem ale trudno, nie mam na drugie Takeshi. ;)

Przy okazji okazało się że szafeczka w żadną stronę pionu nie trzyma więc chyba trzeba będzie zrobić nową.

A w 112 jeść dałem.

No ja dziś jeść tez dałam ,i zrobiłam sesję zdjęciową ,ale chyba nie za bardzo im się podobała .

Z powodu braku chęci i czasu oba zbiorniki zapuściły się strasznie. Bojownikowe 25l totalnie zdziczało i pokryło się rzęsą, natomiast w 96l mam jeden wielki Sajgon, bo żółw postanowił poprzestawiać aranżację i przekopać rośliny po swojemu...

Zatem dziś dzień grzebania, przycinek, podmian, odmulania i zaglądania do filtrów. Mówiąc krótko - jest co robić ;p

Pffff... Odkopała temat :P. Mapet

Ja wczoraj po wykopaniu się z obowiązków dnia codziennego wyczyściłem filtr i szyby w 240 

Podmianka, odmulanie, wyczyściłam filtr, wyczyściłam szybę od środka i od zewnątrz. Podcięłam rośliny, dałam nawóz w płynie i kilka kulek g-t. Nakarmiłam ryby, próbowałam zrobić zdjęcie małej gurami. ;)

Wkurzałam się na krasnorosty i zielone plamki na szybach, karmiłam rybki ;)

Ogromna podmiana która jeszcze trwa(nadmiar związków azotowych).

PS.Paletki pływały w pionie,grzbiety były mokre,a nie jak na filmach z Azjatyckich hodowli ;) . Tak na serio około 50%.

25 l: Zebrałam prawie całą rzęsę z powierzchni i przeniosłam ją do drugiego akwarium. Półmrok był fajny, ale zbyt mało światła docierało do roślin.

Dorzuciłam też kilka szyszek olchy.

96 l: Poprawiłam efekt słabej "herbatki" w zbiorniku. Nakarmiłam towarzystwo i w miarę możliwości odmuliłam trochę dno.

Posadziłam rośliny wykopane znów przez żółwia <_<

-Po kilku dniach mozolnej budowy dziś zamontowałem nowe samorobne tło zewnętrzne. Jest to mianowicie płyta styropianowa 2cm gruba wypalana delikatnie benzyną i następnie malowana w kolorze ciemny brąz sprajem .

-czyszczenie szyb

-karmienie

Karmienie mieszkańców obu akwariów, sadzenie na nowo roślin wyrwanych z podłoża przez żółwia.

Planowanie nowej obsady do 96 l.

Wyrwałem 90% roślin. Posadziłem tylko młode odnóżki. Wyczyściłem jeden z dwóch filtrów. I teraz czekam, czy jakieś glonicho mi się nie pokaże. Miejmy nadzieję, że nie.

Wyczyściłem filtr i zmieniłem wodę. Akwarium jest dosyć duże więc się trochę napracowałem.

Wody się nie zmienia, a podmienia ;).

Nakarmiłam rybki, jest taka pogoda, że ani im się niewiele chce, ani mi, więc skupiłyśmy się na podstawach. Nowa roślinka poczeka do innego dnia tygodnia ;)

Podmieniłem wodę, dosadziłem i przyciąłem rośliny w obu akwariach. Do mniejszego dodatkowo wpuściłem 9 bystrzyków amandy i 3 krewetki RC. Aha, i dosypałem trochę piachu pielęgniczkom.

Edited by maxell