Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem w swoim akwarium?


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrola parametrów wody mierzona testami kropelkowymi Zoolek przed podmianką PH, GH, KH, NO3, FE, PO4. Podmianka wody 40% - 21L, prace porządkowe, przycinka i przesadzenie młodych pędów roślin. Usunięcie starych liści porośniętych krasnorostami. Modyfikowanie aranżancji. Kontrola parametrów wody po podmiance celem porównania parametrów przed i po podmianie. Czas poświęcony na w/w czynności to dwie godziny na spokojnie. :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze włączyłem światło, po drugie wlałem CO2 w płynie, oczywiście nakarmiłem też moje rybki, oczyściłem akwarium z niepotrzebnych glonów, w międzyczasie skontrolowałem temperaturę no i obserwowałem rybki, na koniec zgasiłem światło i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

96l:

- Zatęskniłam za słomkową barwą wody, dodałam więc przy podmiance "herbatę" z olchy i trochę szyszek.

- Wywaliłam nadmiar wgłębki i rzęsy z tafli.

- Wieczorem spacer do lasu po suche liście brzozy :) No bo przecież nie wytrzymam dłużej bez zagraconego dna...

 

25l:

- Dolewka wody.

- Zastanawianie się po kiego grzyba mi puste akwarium z anubiasami nana i dywanem z gałęzatki :roll:

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Wątek trochę się zakurzył, ale pozwolę sobie go ogrzebać. Możecie śmiało przyznać mi złotą łopatę :D

 

A wracając do tematu...

Standardowo podmiana i karmienie mieszanką mrożonek.

Poza tym posiedziałam dziś chwilę nad projektem nowej aranżacji, bo przecież nie wytrzymam bez grzebania w akwarium co kilka miesięcy :roll: Obecne ułożenie drewna jakoś mi nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wyjąłem kota z akwarium, który tam wskoczył bo nie było klap na pokrywie.

Raz mi kot wskoczył do akwarium w czasie podmiany wody, ale jakimś cudem odbił się od wody i wte pędy pod łóżko. Cóż, koty :-D zabawa się zaczyna jak ma się 8 kotów w domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Ostatnia odpowiedź: 2016r... Hmm, a co mi tam.

Nakarmiłam granulatem i artemią bydło (błazenki), zaczepiłam na klipsie kawałek nori dla Grubego (zebrasoma flavescens) i obiecałam sobie po raz setny w tym roku, że zrobię im wreszcie w restart i pozbędę się aiptasji.

To tymczasowy zbiornik, ale szanujmy się, poniżej jakichś standardow nie powinno się upadać.

 

Może w nowy rok wejdą z czystym akwarium... Może. 🙄 

 

PS: Przyjmę na klatę wszelkie docinki na temat archeologii, a złotą łopatę powieszę z dumą nad biurkiem. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...