Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem w swoim akwarium?


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłam w szklance aquael fan mini plus na kaskadę hbl-501. Poprzycinałam nowe gąbki i zabezpieczyłam wlot w filtrze, aby nie wciągał maluchów rc. Wypucowałam szyby, bo nieźle zarosły i dotarło do mnie, że chyba faktycznie mam więcej roślin niż wody ;p

 

Pomajstrowałam w żółwiowym akwaterrarium, zrobiłam podmiankę i przestawiłam w końcu kubełek poniżej zbiornika. Był cichy, ale teraz praktycznie go nie słychać (:

 

Nakarmiłam całe towarzystwo i zaaplikowałam zieleninie cotygodniową dawkę carbo + aqua plant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem nowy zbiornik - dwadzieściaprawiepięć litrów (profil). Nie wyszło to do końca tak jak sobie wyobrażałem ale trudno, nie mam na drugie Takeshi. ;)

Przy okazji okazało się że szafeczka w żadną stronę pionu nie trzyma więc chyba trzeba będzie zrobić nową.

A w 112 jeść dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z powodu braku chęci i czasu oba zbiorniki zapuściły się strasznie. Bojownikowe 25l totalnie zdziczało i pokryło się rzęsą, natomiast w 96l mam jeden wielki Sajgon, bo żółw postanowił poprzestawiać aranżację i przekopać rośliny po swojemu...

Zatem dziś dzień grzebania, przycinek, podmian, odmulania i zaglądania do filtrów. Mówiąc krótko - jest co robić ;p

 

Pffff... Odkopała temat :P. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 l: Zebrałam prawie całą rzęsę z powierzchni i przeniosłam ją do drugiego akwarium. Półmrok był fajny, ale zbyt mało światła docierało do roślin.

Dorzuciłam też kilka szyszek olchy.

 

96 l: Poprawiłam efekt słabej "herbatki" w zbiorniku. Nakarmiłam towarzystwo i w miarę możliwości odmuliłam trochę dno.

Posadziłam rośliny wykopane znów przez żółwia <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...