Jump to content

Wyjazd na kilka dni - jak karmic rybki?


Recommended Posts

Witam. Niedługo wyjeżdżam na tydzień na wakacje, niestety nie mam komu dać rybek na ten okres, ani nie ma możliwości, żeby ktoś przychodził je karmić. Czy jest jakiś pokarm, który sprawi, ze rybki wytrzymają tyle czasu bez karmienia?

Link to comment
Share on other sites

Nakarm przed wyjazdem i tyle nikt ich nie musi karmić. Tydzień czasu to nie jakiś olbrzymi okres czasu żeby ci ryby z głodu padły...

Najważniejsze żebyś filtr zostawiła włączony.

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem. Grzałkę mam z termostatem, także o wahania temp. się nie martwie. Tylko właśnie o karmienie i o to, że rośliny nie będą miały oświetlenia. Jeszcze mam pytanie odnośnie do filtru- czy chodzenie non stop przez tyle czasu nie sprawi, że on się przegrzeje albo coś w tym stylu? Może to być glupie pytanie, ale niestety elektryka i te sprawy to dla mnie czarna magia. Normalnie gdy jestem w domu, filtr wyłączam na około 2 godzinki, a tam pracuje cały czas. Jednak obawiam się działania przez cały tydzień...

Link to comment
Share on other sites

Ważne jest jakie masz ryby(podaj całą obsadę).

Kiedyś wrzucałem tabletkę tetra holiday,kiedy zostawiałem akwarium na 2 tygodnie,myślę że w tym przypadku lepiej też tak zrobić,słabsze osobniki mogą nie przetrzymać takiej głodówki.

Kup taki wyłącznik czasowy,skróć czas naświetlanie do 5 godzin.

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTQPn0eSgyC117Ow_4O9kGpJtaIZGz85qZDxU-9la7RqJjKTpeA

Link to comment
Share on other sites

Ja używałem tego. Wygląda jak pokarm w płatkach zmieszany z smalcem i wlany w okrągłą foremkę. Nawet po dwóch tygodniach niezjedzone resztki nie gniją a sama kostka nie rozpada się po całym dnie tyko zostaje w jednym kawałku.

post-5685-13685170286331_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nasypałam przed wyjazdem pokarm płatkowany + dafnie. Wszystkie rybki przeżyły. Co prawda podjadały dosyć mocno hygrophile corymbosa, ale ogólnie jest ok. Rośliny bez światła wytrzymały. Dzięki za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...