Jump to content

AQUATIC NATURE PRO SOIL

Recommended Posts

Witam

Mam kilka pytań dotyczące tego podłoża

1.Czy te podłoże jest dobra?

2.Jakie są wasze opinie na ten temat?

3.Na ile starczy takie podłoże ?

4.Po jakim czasie nawozić?

5.Czy woda jest mętna po zalaniu?

6.Jak jest z glonami?

Z góry dzięki ;)

Jak dla mnie jest raczej lepsze niż np takie manado.

Oba te podłoża dużo lepsze niż żwir, jednak manado mocno zatwardziło wodę na początku. W przyszłym tygodniu robię restart 200l i nowe będzie na tym podłożu PRO SOIL.

Pro SOIL trochę zmniejszyło twardości mojej wody, jest miękie w dotyku i bez problemu można zgnieść, rośliny łatwo wypływają zamin się zakorzenią.

Nie wiem na ile wystarcza bo ja krótko testuję, napewno krócej niż manado, jednak wolę Pro SOIL. Woda trochę mętna jest, ale szybko się klaruje, po kilku godzinach czyściutka.

Nie wiem na ile wystarcza bo ja krótko testuję, napewno krócej niż manado, jednak wolę Pro SOIL. Woda trochę mętna jest, ale szybko się klaruje, po kilku godzinach czyściutka.

Madno owszem, zmienia parametry wody, ale dla roślin jest równie jałowe jak żwir. Nie wiem w którym momencie się ludziom uwidziało że to typowe podłoże roślinne z nawozami. To wierzchnia warstwa bez nawozów na substrat JBL'a. Nie ma nawet co porównywać tych dwóch podłoży.

No możesz kupić i 2 opakowania bo i tak 10kg + np. żwirek który już masz w akwarium jakieś 5kg i będzie ok.;)

Co do podłoża to sam nie wiem na ile będzie ja kupuje podobne ale dla krewetek jak przetestuje to powiem co i jak ok.:)

Podłoże z aqua artu dla krewetek jest ok ustawiło ph na 6,5 reszty nie znam bo testy mi się wykończyły już dawno tylko na ph mam i na no2 i no3 wiec naradzie bez zmiany ale niby ma fajny kolor bo czarne. Czyli u cb podłoże zwykle do hodowli roślin z ameryki czyli amazonki itp. będą rosły ok na pewno przez rok, po tym kup tylko to.: tetra inistalsticks czyli to będzie do restartu akwarium po roku czasu do tego zakup nawozy tej firmy do podłoża i będzie ok. Ja sam tak robiłem i wiem co i jak.;)

Te z aqua artu działa długo tylko ze mówię ze po roku czasu trzeba pod korzenia roślin dać nawóz najlepiej ten z tetry co podałem.;)

P.S.

Za parę minut stawiam fotkę 25l jak wygląda z tym podłożem to będziesz wiedział co i jak.:)