Jump to content

Recommended Posts

Witam ponownie, teraz mam drugi problem z rodzajem Zebry, na fotkach są dwie ryby - które to zebra?

Pierwsza napewno.Druga chyba też,z ty,że to inna odmiana barwna.

Pierwsza kupiłem 2 dni temu, musiałem je odseparować - druga się chowała przed pierwsza i walczyły chwytając się za mordy

To,że walczyły to norma-to dwa samce(ten z drugiej fotki wygląda na młodszego).

A jego ubarwienie świadczy o nieczystości pochodzenia,ale to zebra.

...na pierwszej fotce jest ryba kupiona dwa dni temu i nazywała się "negre" lub coś podobnego (w sklepie we Francji) i jest mniejsza od tej na fotce 2 , to ona atakuje większą

Margin, tamto zdjecie jest słabe

Prawdziwy HRP powinien wyglądać np tak :

Dołączona grafika - Widać mocne zabarwienie na niebiesko i czerwoną płetwe ogonową.

Jak dla mnie to drugie to z pewnością nie jest czysty C. nigrofasciatus i jego bliski przodek, tzn jeden z przodków musiał być C. sajica.

Z resztą. 90% Zebr w polsce miało w poprzednich pokoleniach rodziców mieszanych i nie mamy czystych zeber.

Nie dogadują się, bo jak Sławek mówił - to są dwa samce

Na drugiej fotce ryba ma coś w kształcie rurki lub lejka przy odbycie gdy była sama wykopała dziurę aż do szyby, myślę ze to samica ale nie znam

Margin, tamto zdjecie jest słabe

Prawdziwy HRP powinien wyglądać np tak :

Dołączona grafika - Widać mocne zabarwienie na niebiesko i czerwoną płetwe ogonową.

Play,ale ta fotka autora tematu to oryginał.

Ta,którą Ty przedstawiłeś to przykład,a ubarwienie jest zależne od tego z jaką mieszanką mamy do czynienia.

Teraz opowiem jak te dwie ryby (ze zdjęć) dorobiły się potomstwa; wywaliłem wszystkie inne jak zobaczyłem w kokosie jajeczka, po pięciu dniach były już małe miniaturowe rybki, po trzech dniach zginęły te maleństwa a zebry opuściły pilnowany kokos i znowu się gryza za pyski - już nic nie rozumie

Witam ponownie, już znam odpowiedzi na własne pytania, para ryb z fotografii jest para ale po wielu tarłach potomstwo przeżyło - samiec tak atakował samice że zdechła, sam wychował dzieci teraz maja po 1.5 cm a w drugim baniaku mekki też dorobiły się potomstwa ale problem jest z glonojadem samiec mekki goni go po całym akwa. Nie wiem czy go nie odłowić?

Regulamin 6.1. Mapet

Możesz wstawić aktualne(ostatnie jakie masz samicy) fotki tych zebr,najlepiej z młodymi?

Bo jeżeli to para,to ja przestaję już rozumieć dymorfizm tego gatunku :roll:

samiec tak atakował samice ze zdechła, sam wychował dzieci teraz maja po 1.5 cm a w drugim baniaku mekki tez dorobiły się potomstwa ale problem jest z glonojadem samiec mekki goni go po całym akwa. nie wie czy go nie odłowić?

Kolego z tego co pamiętam. Po pojawieniu się młodych jedno z rodziców trzeba odłowić (nie pamiętam które). Druga zebra opiekuje się młodymi do pewnego okresu.

Poza tym ta druga ma jakieś dziwne kolory. Może po przejściach. Poza tym to bardzo ciekawe i wymagające cierpliwości ryby. Można nazwać je rybą demolką, w dzień siedziała moja za filtrem a w nocy wylewały do 2 l z akwarium.

Kolego z tego co pamiętam. Po pojawieniu się młodych jedno z rodziców trzeba odłowić (nie pamiętam które). Druga zebra opiekuje się młodymi do pewnego okresu.

Człowieku przestań wypisywać takie bzdury :!:

Pielęgnice opiekują się ikrą i narybkiem wspólnie.

Samce odławia się w przypadku np.labiryntów,powiedzmy bojowników.

Sławek121 jesteś wstanie rozpoznać zeberki moje? Czy to para?

Mniejsza (ryba 2) jest bardzo goniona przez rybe 1.

Mapet

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this