Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Margin, tamto zdjecie jest słabe

Prawdziwy HRP powinien wyglądać np tak :

Dołączona grafika - Widać mocne zabarwienie na niebiesko i czerwoną płetwe ogonową.

 

 

Jak dla mnie to drugie to z pewnością nie jest czysty C. nigrofasciatus i jego bliski przodek, tzn jeden z przodków musiał być C. sajica.

Z resztą. 90% Zebr w polsce miało w poprzednich pokoleniach rodziców mieszanych i nie mamy czystych zeber.

 

Nie dogadują się, bo jak Sławek mówił - to są dwa samce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margin, tamto zdjecie jest słabe

Prawdziwy HRP powinien wyglądać np tak :

Dołączona grafika - Widać mocne zabarwienie na niebiesko i czerwoną płetwe ogonową.

Play,ale ta fotka autora tematu to oryginał.

Ta,którą Ty przedstawiłeś to przykład,a ubarwienie jest zależne od tego z jaką mieszanką mamy do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz opowiem jak te dwie ryby (ze zdjęć) dorobiły się potomstwa; wywaliłem wszystkie inne jak zobaczyłem w kokosie jajeczka, po pięciu dniach były już małe miniaturowe rybki, po trzech dniach zginęły te maleństwa a zebry opuściły pilnowany kokos i znowu się gryza za pyski - już nic nie rozumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, już znam odpowiedzi na własne pytania, para ryb z fotografii jest para ale po wielu tarłach potomstwo przeżyło - samiec tak atakował samice że zdechła, sam wychował dzieci teraz maja po 1.5 cm a w drugim baniaku mekki też dorobiły się potomstwa ale problem jest z glonojadem samiec mekki goni go po całym akwa. Nie wiem czy go nie odłowić?

 

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

samiec tak atakował samice ze zdechła, sam wychował dzieci teraz maja po 1.5 cm a w drugim baniaku mekki tez dorobiły się potomstwa ale problem jest z glonojadem samiec mekki goni go po całym akwa. nie wie czy go nie odłowić?

Kolego z tego co pamiętam. Po pojawieniu się młodych jedno z rodziców trzeba odłowić (nie pamiętam które). Druga zebra opiekuje się młodymi do pewnego okresu.

 

Poza tym ta druga ma jakieś dziwne kolory. Może po przejściach. Poza tym to bardzo ciekawe i wymagające cierpliwości ryby. Można nazwać je rybą demolką, w dzień siedziała moja za filtrem a w nocy wylewały do 2 l z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co pamiętam. Po pojawieniu się młodych jedno z rodziców trzeba odłowić (nie pamiętam które). Druga zebra opiekuje się młodymi do pewnego okresu.

 

 

Człowieku przestań wypisywać takie bzdury :!:

Pielęgnice opiekują się ikrą i narybkiem wspólnie.

Samce odławia się w przypadku np.labiryntów,powiedzmy bojowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...