Skocz do zawartości

Akwarium 55 l - co wpuscić?


Atthis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup akwarium o wymiarach 60x33x24. Wiem, że do wpuszczenia ryb mam jeszcze trochę czasu, ale chciałabym się na spokojnie zastanowić co i jak. Szukałam i przeglądałam i strasznie spodobały mi się kolcobrzuchy karłowate. Więc myślałam o jednym takim potworku, ale zupełnie nie mam pomysłu, co jeszcze można by dodać. Najchętniej coś kolorowego. Myślałam o głupikach, ale gdzieś spotkałam się z opisem, że kolcobrzuchy średnio je tolerują. Może ktoś z forumowiczów mógłby doradzić coś małego, kolorowego i pasującego do wymiarów akwarium? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wszystkiego co jak narazie przeczytałem o tej rybie, mogę Ci powiedzieć, że w takim akwarium możesz trzymać 2, góra 3 kolcobrzuchy i na Twoim miejscu rozejrzałbym się już teraz za żywym mangrowcem, lub nasionami mangrowca, bo potrzebujesz gęstego obsadzenia roślinami i korzeniami, żeby je jakoś sensownie rozdzielić.

Do tego w akwarium masa ślimaków rozmaitych jako karma. Możesz dodać większe krewetki jako sąsiadów.

 

Coś o tej rybie:

http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=3791#

http://www.seriouslyfish.com/species/ca ... ancoricus/

 

Niektóre źródła podają, że należy utrzymywać proporcję haremową między ilością rybek. 1+2/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Akwarium już jest od dłuższego czasu, na razie zalesione, a jedynymi mieszkańcami jest krewetka i jakaś niezidentyfikowana rybka, które przywlekłam z pierwszymi kupionymi roślinami (po przyniesieniu do domu zobaczyłam, że coś się rusza między roślinami, to wlałam do akwarium, stwierdziłam, że jak przeżyje, to zostanie).

 

Teraz planuję w końcu wpuścić coś żywego. I oczywiście mam parę pytań:

 

Gdzieś wyczytałam, że do mojego metrażu nadają się piskorki, czy to prawda? Jeśli tak, to ile?

 

Na razie w planie miałabym krewetki red crystal + blue pearl (po 3 sztuki myślę na początek) i gupiki (1+2), do tego chciałabym coś na dno i środek akwarium. Nie wiem jak kolcobrzuchy dogadują się z gupikami (trochę czytałam, ale opinie są podzielone), a kolcobrzucha ciężko dostać, więc na razie odpuszczam ten pomysł. Jeśli piskorki by się nadawały, to chciałabym piskorka, jeśli nie, to pewnie padnie na jakieś kiryski. I coś na środek.. tylko nie bardzo mam pomysł na coś nie pstrokatego i w miarę interesującego.

 

Czyli podsumowując:

 

gupik (1+2)

Niezidentyfikowane rybię

 

piskorek ? stadko kirysków (i czy nadają się tylko pandy/pigmeje, czy jakieś jeszcze -> znów sprzeczne info w internetach)?

red crystal 3 szt.

blue pearl 3 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie wiem czy piskorkom wystarczy długość twojego zbiornika. Za dnia mało się ruszają i raczej spokojnie sobie siedzą w swoich kryjówkach, dlatego można stwierdzić że 60l byłoby ok; jednak nocą uaktywniają się i wtedy okazuje się, że te długie ryby potrzebują odpowiednio długiego zbiornika żeby się swobodnie rozpędzać. Może lepiej jednak zrobić tu dom karłowatym kiryskom lub stadku otosków, które śmielej pływają po zbiorniku i nie ukrywają się przed nami jak piskorki (choć wiem, że nie mają już równie atrakcyjnego wyglądu:).

 

Dobierz sobie do gupików małą ławiczkę i zdecyduj się na jakieś przydenne rybki i będzie okej.

 

10-12x neon innesa/bystrzyk czarny/b. barwny/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/miedzik obrzeżony/prystelka

1+2x gupik pawie oczko/g. endlera

6x otosek/kirysek pigmejski

 

20x neon simulans/bystrzyk amandy/razora espei

6x otosek/kirysek pigmejski

xx krewetki (10szt na początek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...