Jump to content

Jaka to rybka?


Recommended Posts

Nie z neonami. Ryba zimnowodna, a neony są ze strefy tropikalnej. Tego nie pogodzisz. No i dorosły karaś może stanowić zagrożenie dla małych neonek.

Nie w tym litrażu, rośnie ogromna. Minimum to 112l, ale to takie absolutne, najlepiej by baniak miał przynajmniej 100cm.

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, ale większa na pewno nie urośnie ;P

Skarłowacieje. To choroba. Nie sposób na trzymanie karasi w 40l. Nawet jak nie dobije do prawidłowych zdrowych rozmiarów, to urośnie na tyle duża że będzie jej ciasno. Do tego będzie żyć krócej niż powinna. Wiem co mówię, na początku przerabiałem welona w podobnym litrażu jak jeszcze nie miałem pojęcia o akwarystyce.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli będzie za duża na ten litraż to ją oddam i będzie sobie żyła w większym litrażu, tylko właśnie nie byłam pewna czy to na pewno jest ta złota rybka, bo mam ją od roku i w ogólnie rośnie więc może to jakaś odmiana

Link to comment
Share on other sites

Jeśli będzie za duża na ten litraż to ją oddam

Oddaj ją już teraz. Nie zauważysz gdy zacznie karłowacieć, tylko zostawisz z czasem tą rybę tutaj bo ciągle będzie mała dla Ciebie. Nie ma co jej męczyć w takim litrażu. Dla jej dobra, oddaj ją do większego akwarium jak najszybciej.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...