Skocz do zawartości

Białe usta mieczyk


Rekomendowane odpowiedzi

Z płetwami coś się dzieje? Może to columnaris "cotton mouth" choroba bawełniana?

 

http://freshaquarium.about.com/cs/disea ... mnaris.htm

 

Columnaris is a common bacterial infection in aquarium fish, particularly livebearing fish

U żyworodek popularne, ale może to być coś innego, jeśli na płetwach nic nie ma- np mouth fungus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam choroba? U mojej gupiczki tez coś zauważyłem w kąciku pyska, teoretycznie żadnego z towarzyszących fleksibakteriozie objawów nie ma, więc póki co czekam, bo nie wiem czy to nie uszkodzenie mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się ze swoja samicą

http://dnxiii.com/foty/?di=7Q8T

 

strzelam, że to uszkodzenie mechaniczne, ale wole sie upewnić, że to nie FLEKSIBAKTERIOZA

 

 delikatny oślizgły nalot (strzępki waty), ubytki przy otworze gębowym, brak apetytu, apatia, odpadanie łusek - 

U mojej z podanych objawów jest tylko to co widać na zdjęciu (przepraszam za jakość, ale próbowałem wiele razy i nie mogę złapać ostrości - aparat nie nadąża za jej ruchami)

 

Je normalnie, pływa normalnie (nie kołysze się), łuski nie odpadają. Może być zestresowana bo już od 3 tygodni samiec (na zdjęciu obok) ją napastuje. Miała młode kilkanaście dni temu (13 szt), plamka ciążowa jeszcze jest.

 

litraż zbiornika - 72 l profil

kiedy zbiornik został założony - 19.06.2012

czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb: Nie, ale od 27.06 ma wodę, troche żwiru i syf z filtra z dojrzałego akwa

Gupiki wpuszczone 02.07.2012 po zbadaniu parametrów wody

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas: Aquael fan 2, włączony cały czas

gatunki i ilość ryb:

3 x platka

3 x prętnik karłowaty

3 x gupik

kilka RC

ilość/rodzaj roślin

Kabomba: 8 szt po 15-30 cm

żabienica ocelowata - kilkanaście liści po 10-15 cm

limnobium

ophiopogon kyoto

creeping moss (?)

 

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

grzałka Aquael 75W, napowietrzanie z filtra

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

Filtus Nawóz dla roślin w pałeczkach - pałeczki o łącznej długości ok 8 cm

Ichtiovit (podstawowy)- dwie-trzy szczypty- zalezy od apetytu zamiennie z nastepującymi, Tetra pro colour (szczypta raz na dwa dni), ochotka (suszona) raz na trzy dni (szczypta)

parametry wody (no2: niewykrywalne, no3: 25, ph: 7,8)

temperatura w zbiorniku:24-24,5

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

Podmiana wody 23% co sobota, odmulanie dna, czyszczenie filtra w wodzie z akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i następny mieczyk z taką wadą a mianowicie był kotny i przełożyłem do drugiego akwarium z inną wodą itp żeby się wykociła , była tam przez całą noc i zabrałem ją znów do głównego zbiornika patrze a ona plamy na ustach i koło oczu... , co tu z tym zrobić ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...