Skocz do zawartości

Start Księżniczki z Burundi.


szyna2301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.jestem tutaj nowy i mam do was kilka pytań,czytam wasze forum od jakiegoś czasu i wiem ze na pewno mi pomożecie, ponieważ już dużo z tego forum wyniosłem.Posiadam zbiornik 500l tzn 200x50x50.wcześniej trzymałem w nim zwykle tropikalne rybki typu mieczyk,gupik itp,ale teraz chce zająć się hodowla księżniczek z Burundi, ponieważ zawsze chciałem je mieć, teraz gdy mam już warunki do trzymania tych pięknych rybek to postanowiłem ze to jest właściwy moment.moje pytania są następujące ile sztuk mogę trzymać w takim zbiorniku?,dodaje ze rybki będą młode i kupione od hodowcy.czy musi to byc zbiornik jednogatunkowy? Czy mogę trzymać w nim jeszcze naskalniki regana?

 

Wyposażenie mojego baniaka to:

filtr zewnętrzny kubełkowy 1400l/h +deszczownia

filtr wewnętrzny weipro 3500

napowietrzanie z brzęczyka 2x

oświetlenie:

mam zwykle lampy typu tl5 36w

lampa ledowa smd z 25 kolorami

wystrój wnętrza to:

drobny żwirek bazaltowy 0,8-1,6mm 100kg

wapien filipiński 45kg

 

Jeżeli ktoś może mi pomoc lub coś doradzić będę ogromnie wdzięczny. Jeżeli twierdzicie ze coś jest nie tak w tym co napisałem proszę pisać

z góry wielkie dzięki Marcin.

 

 

 

 

Ostatni raz poprawiam tyle błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nawet kilka gatunkow pomieszac w tak duzym akwarium. Wazne zeby zajmowaly rozne rejony akwa i mialy te same preferencje zywieniowe. Kup np 6szt naskalnikow i 6szt ksiezniczek i np dwie pary muszlowcow na dno. Jak sie ryby dobiora w pary to bedziesz mial mase mlodych i to one zasiedla akwa. Chociaz ksiezniczki w dobrych warunkach mnozy sie masakrycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ciesze sie ze ktos zareagowal na moj post.tak wlasnie myslalem zeby dodac jescze jakies rybki zeby bylo troszke koloru w baniaku tylko boje sie o potomstwo ksierzniczek.

musze zadac to pytanie,choc dla was moze wydac sie to smiszne, jakie dokladnie gatunki tych muszlowcow moge dokupic?

 

Edit:

 

 

A wracajac do mojego pierwszego wpisu,to wszystko jest wpozadku tak?jak juz rozpoczne przygotowania tego baniaka to wstawie fotki krok po kroku,poniewaz teraz akwarium stoi u szklarza bo niestety ale sie rozszczelnilo mi sie i w sobote je odbieram,potem musze pomalowac tylne tlo na czarno a potem epoxy.Mysle ze za okolo tydzien wpuszcze pierwsza wode i ze 3 razy bede musial ja wymienic a potem niech baniak dojrzewa i wpuszczam slicznotki.Takze potrwa to jeszcze troche,ale wiem ze pospiech wskazany w akwarystyce jest tylko wtedy gdy cieknie akwarium

 

Edytuj posty i pisz poprawnie!

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium pasuja napewno tylko czy pasuja do ksiezniczek z burundi i do naskalnikow?

 

Edit:

 

Mam jeszcze jedno pytanko czy wapien filipinski przed wlozeniem do akwarium trzeba jakos specjalnie przygotowac tzn. czy trzeba go wygotowac?czy wystarczy go tylko dobrze wyplukac?

 

Michał84:Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja znowu z pytankiem do was...Jak myslicie czy pod ten wapien filipinski musze dawac steropian?poniewaz ksiezniczki lubia kopac.I jeszcze jedno pytanko co sadzicie na taki wystroj np.czarny piach bazaltowy bialy wapien i niebieskie tlo wewnetrzne takie prawie turkusowe?

W sobote odbieram akwarium od szklarza,a w niedziele pierwsze malowanie i napewno wrzuce pare fotek.

pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.Mam kolejne pytanko do was,poniewaz mam juz wszystkie potrzebne rzeczy do akwarium,dzisiaj wlasnie skonczylem robic tlo tzn pomalowalem je po raz drugi epoxy,teraz poczekam do soboty az dobrze wszystko wyschnie i w sobote wlewam pierwszy raz wode,a moje pytanko jest nastepujace poniewaz kupilem prawie 30 kilo wapienia filipinskiego i nie jestem pewien czy to wystarczy do mojego baniaka,przypominam ze moj baniak ma wymiary 200x50x50 czyli 500l.

Za porade bardzo dziekuje z gory i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich właśnie skończyłem mój baniaczek.Wczoraj wieczorem wpciłem wodę i dzisiaj zrobiłem pomiary wody:

Ph-7.5

No2-0

No3-0

Pod wieczór wrzucę fotki i ocenicie sami jak mi to wyszło.

 

Michał84:Zwróć uwagę na pisownię.Przy wrzucaniu fotek nie zapomnij o edycji postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich właśnie skończyłem mój baniaczek.Wczoraj wieczorem wpciłem wodę i dzisiaj zrobiłem pomiary wody:

Ph-7.5

No2-0

No3-0

Pod wieczór wrzucę fotki i ocenicie sami jak mi to wyszło.

 

Michał84:Zwróć uwagę na pisownię.Przy wrzucaniu fotek nie zapomnij o edycji postów.

Witam tak jak obiecałem chce wam wrzucić pare fotek i ocencie jak mi to wszystko wyszło ...

tak wyglądało na sucho przed wrzuceniem piachu;post-14515-13685170379672_thumb.jpg

a tak po wrzuceniu piachu,ale jescze bez wody;post-14515-13685170380033_thumb.jpg

a tak już po wpuszczeniu wody i z zamontowanym oswietleniem led oraz tl5;post-14515-13685170380345_thumb.jpgpost-14515-1368517038061_thumb.jpgpost-14515-13685170380874_thumb.jpg

 

Woda jest jeszcze trochę mętna,bo świeżo po wlaniu,ale jak sie odstoi to bedzie klarowna,no i jeszcze nie ma drugiego filtra jakim jest filtr wewnętrzny weipro tc3500,także to też poprawi jakosć wody.teraz musze poczekać do przyszłego piatku z wymianą wody,po wymianie wody w piątek poczekam jeszcze od 7 do 10 dni i jade po piękne księżniczki z burundi.

Proszę wszystkich forumowiczów zainteresowanych o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje biały wyglądałby ładniej,ale moim zdaniem byłoby za jasno i ten wapień nie prezentowałby się już tak ładnie.A i biały piasek jest trochę trudniejszy w utrzymaniu moim zdaniem.A jak reszta się prezentuje?

Pozdrawiam.

 

Michał84:Tamtego postu nie edytowałeś,błędy w pisowni jak były,tak są dalej.

Ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to zbiornik jest już nawet nie tyle brzydki, co niefunkcjonalny.

Czarny bazalt = poranione pyski księżniczek

Naskalniaki lubią duże płaskie powierzchnie.

 

 

Nie będę delikatny i po prostu napiszę, że wg mnie spartaczyłeś sprawę.

 

W tak dużym zbiorniku spokojnie mógłbyś mieć

 

Neolamprologus multfiasciatus

N. brichardi

N. lelupi

 

i jeszcze jeden zestaw naskalniaków lub szczelinowców.

 

 

 

A tak... Wapień filipiński... Bzdura taka jak połowa dziwactw w akwariach sprzedawanych jako jakaś niewyobrażalna zarąbistość.

 

Chcesz zrobić akwarium dla księżniczek? Proszę bardzo:

 

Weź BLOKI i GŁAZY, oraz OTOCZAKI ze skał takich jak GRANIT, WAPIEŃ, MARMUR. Ułóż je w GROTY, bo Tanganika to jezioro tektoniczne rozpadlinowe.

 

Użyj wujka google żeby zobaczyć jak to jezioro wygląda pod wodą, a nie szarżuj z czarnym ostrym żwirkiem "bo się wapień nie odznacza"... Nie odznacza się nie dlatego że jest za jasny piach/żwirek, tylko dlatego że wybrałeś kiepski i zapewne drogi jak nie wiadomo co wapień!

 

 

 

http://www.akwaswiat.net/tanganika-unde ... 797-2.html <-------- to jest Tanganika.

 

 

Dołączona grafika

http://forum.superakwarium.pl/resources/image/29939

 

Widzisz różnicę?

 

I idę o zakład, że te wszystkie kamienie kosztowały mniej niż połowa żwirku który masz, bo wystarczyło, żeby właściciel pojechał nad jakąś rzeczkę w ramach weekendu.

 

Mniejsza o skały, żwir który masz jest nieakceptowalny dla księżniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...