Jump to content

Recommended Posts

Jakbym miał mało problemów z rybami ostatnimi czasy pojawiła mi się ospa. W akwarium mam teraz 4 gupiki, tylko 2 neonki dokupię więcej jeśli sytuacja w moim akwarium się uspokoi, i 2 danio. Ospe zauważyłem najbardziej na neonkach i jednym gupiku. Dzisiaj kupiłem produkt ichtio z tropicala. Czy to samo wystarczy?? Temperatura w akwarium 27 stopni nie podwyższam ze względu na neonki.

Ichitio powinno wystarczyć.

Temperaturę stopniowo podnosisz do 30-32 C

Neony wytrzymywały u mnie 31C

Oczywiście intentywnie napowietrzamy wodę.

Po zakończonej terapii radziłbym dodać do filtra węgla aktywnego, by wyeliminował resztki leku z wody.

Ja ponowną przygodę z rybkami rozpoczynałem 18 miesięcy temu, miałem kiedyś rybki a, że podobno to hobby nawraca to założyłem ponownie. I od razu po założeniu akwa. miałem ospę. Poczytałem na forach, na stronach, nawet w starych książkach. I pozbyłem się po tygodniu. Zdechła tylko 1 rybka, a było ich wiele i różnych. Neonów miałem 10 i 100% przetrwało.

Leczyłem tak:

Pierwszego dnia dodałem sól akwarystyczną (tak jak na ulotce) i temp do 32* C na 24godz.

Po dobie obniżyłem do 28*C znów na 24godz i dodałem ichtio.

Następnie podniosłem znów na dobę do 32*C (cały czas intensywnie napowietrzałem).

Zrobiłem to wahanie temp przez 6 dni. I pomogło. Do dziś nie mam śladu po ospie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...