Jump to content

47x27x27 FZN-1 czy FZN-2

kubas
 Share

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się czy do ww. akwarium zakupić FZN-2 czy FZN-1. W FZN-2 obawiam się trochę pralki, a przeczytałem, iż przy skręconej mocy jest trochę głośniejszy ten filtr.

Planuję tam mieć Iwagumi czyli kamienie i jakieś małe roślinki typu heniek, glosia czy coś innego oraz krewetki i jakieś małe stadko. (rasbora maculata/brigitae/etc)

Między FZN1 i FZN2 nie ma jakiejś słyszalnej różnicy głośności. Dopiero FZN3 jest trochę głośniejszy.

FZN2 da się skręcić do takiego poziomu, że nawet w litrze wody pralki nie zrobi.

Zarówno FZN1 i FZN2 sobie dadzą tam radę, co więcej, różnicy między nimi nie zauważysz, ale myśląc przyszłościowo, jakby ta kaskada miała wylądować kiedyś w większym baniaku, nawet jako filtr pomocniczy to lepiej dopłacić do większego FZN2.

No tak jednak przeczytałem, iż po skręceniu FZN-2 zaczął chodzić głośniej natomiast bez skręcania chodził cicho. Ktoś może coś takiego potwierdzić/zaprzeczyć? Osobiście w Eheim 2213 gdy dzisiaj go podłączyłem to po zmniejszeniu przepływu zaworu na wężu wychodzącym z filtra ten zaczął zauważalnie głośniej chodzić.

To dasz znak jak się sprawuje na max obrotach i na minimalnym ok.:)

P.S.

U mnie hw-302 i aguael turbo filtr 1000l/h trochę mnie denerwują nieraz, ale już jestem przyzwyczajony do hałasu filtrów.:P

Mam akwarium od 9 tego roku zycia i nadal nie moge sie przyzwyczaic. Te klapki to chyba w kazdej kaskadzie drgaja i wydaja dzwiek. Jutro zrobie testy i napisze. Jest tylko jedno ale , a mianowicie to ze po tygodniu lub dwoch wirnik sie dociera i chodzi ciszej :)