Jump to content

Narybek gupików endlera

Recommended Posts

Cześć mam dwie samiczki w ciąży i zastanawiam się A) czy endlery zjadają małe B) czy filtr ich nie wciągnie?

Filtr fluval 304 w akwarium ok 100l 80cm/30cm/40cm, wlot ustawiony na dole po prawej a wylot na górze po lewej.

Był spory prąd ale zmniejszylem przepływ i teraz pływają spokojnie, tylko ruch tafli sie zmniejszył i zastanawiam się czy natlenianie jest wystarczające? Co byś proponował? Założyć jakąs gąbkę/pończoche na wlot i zwiększyć przepływ z powrotem, odłowć ciężarne do 40l gdzie żyją krewetki ( tylko tam też przynajmniej 2wie noszą jajeczka) czy jak??

Co byś proponował?

Proponowała ;)

zastanawiam się czy natlenianie jest wystarczające?

Na pewno, masz roślinki?

odłowć ciężarne do 40l gdzie żyją krewetki ( tylko tam też przynajmniej 2wie noszą jajeczka) czy jak??

Do tej 40 daj najlepiej kotnik, i niech tam ciężarne urodzą,a młode niech pływają z krewetkami w tym samym akwa, bo rodzice je zjedzą.

Przepraszam panią! Dzieki za podpowiedzi sporo pomogły więc muszę postarać sie o kotnik, niestety kupić go będę mógł dopiero w sobotę ( mam nadzieje że nie będzie już po sprawie). Jeszcze raz wielkie dzięki!

Sklep będzie dawał coś w zamian raczej niż kupował ( chyba że zostane ich prywatnym hodowcą) lol. A myslę żeby z tych maluchów zostawić sobie większość samców a wszystkie młode samice i może kilka dorosłych oddać.

Pamiętaj, że jeśli samców będzie dużo więcej niż samic, to "panie" mogą zostać zamęczone.

Polecam albo zostawić same samce, albo z lekką przewagą samic.

Spoko czyli plan taki; rozmnożyć i wychować jak najwięcej się da, wszystkie samice do sklepu a zostaje ok 10-15 najładniejszych samców. Dzieki wszystkim za odpisy! :)

Wszystko pięknie i ładnie, ale jesteś pewnien, ze sklep będzie przyjmował? Jesli tak, to przez ile? Co zrobisz jak po jakimś czasie już przestanie przyjmować?

Może pójść do sklepu i zapytaj się czy od Ciebie wezmą/kupią/zamienią te rybki, zostaw sobie w ogólnym samce, a w krewetkarium zostawić z 2 samice jeśli jeszcze kiedyś będziesz chciał te rybki rozmnożyć (jeśli masz RC to wątpię, żeby samiczki zjadały ich jajka).

Może pójść do sklepu i zapytaj się czy od Ciebie wezmą/kupią/zamienią te rybki, zostaw sobie w ogólnym samce, a w krewetkarium zostawić z 2 samice jeśli jeszcze kiedyś będziesz chciał te rybki rozmnożyć (jeśli masz RC to wątpię, żeby samiczki zjadały ich jajka).

Przecież krewetki noszą te jajka w pancerzu :roll:

Samice będa zjadać krewetki, a krewetki będa się czuły zastraszone, będą zestresowane.

Przecież w naturze też mają w okół siebie ryby, moje krewetki chodziły spokojnie po całym akwarium, wielu ludzi nie trzyma samych krewetek, wystarczy wsadzić kawałek kokosu jako kryjówkę, a samice endlera nie są duże.

Przecież w naturze też mają w okół siebie ryby, moje krewetki chodziły spokojnie po całym akwarium, wielu ludzi nie trzyma samych krewetek, wystarczy wsadzić kawałek kokosu jako kryjówkę, a samice endlera nie są duże.

No tak, duże to one nie są, ale polecam trzymać same krewetki :)

Dobra, mam narybek endlerka z jednej samicy w krewetkarium (4 szt), zakupiłem kotnik dla drugiej, zaraz będzie sobie tam pływać (tzn męczyć się) tylko zastanawiam się czy małe przelecą przez te szparki na dół i kiedy będzie rodzić, ponoć gupiki rodzą w nocy albo nad ranem, czy to prawda w praktyce?I krewetki będą same, no opucz plagi ślimaków lol

Share

• Create New...