Skocz do zawartości

Zapytanie o gupika


rojkow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie ostatnio kupiłem czerwone ( różowe) gupiki do akwarium i zgadałem się ze sprzedawcą że są w stanie sprowadzić zielone gupiki pojechałem do drugiego sklepu zoologicznego i się pytam czy maja jeśli tak to po ile tak aby porównać cenowo i koleś mnie zastrzelił mówiąc że mogą sprowadzić ale nie polecają tych rybek bo trzeba je karmić specjalnym pokarmem dla gupików bo w przeciwnym razie stracą kolor i będą szare tak samo się dzieje ponoć z czerwonymi ( dziwne bo mam od roku parę sztuk czerwonych i jakoś barwy nie straciły)

 

Błąd w tytule.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hodowałem gupiki moskiewskie i to poprzez ich potomstwo udało mi się wyhodować 3 sztuki gupików zielonych,jakoś sobie nie przypominam żebym kupował jakieś specjalne pokarmy,więc możesz przekazać temu sprzedawcy ,aby wsadził sobie specjalny pokarm tam gdzie jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor może się osłabić od nieodpowiedniego pokarmu, ale ryba nigdy Ci w pełni nie "wyblaknie".

Dodam że na wybarwienie się mają też wpływ inne czynniki takie jak np.; parametry wody, reszta obsady, stres itd.. Nie ważne jaka to będzie odmiana, ważne żebyś zapewnił jej odpowiednie dla danego gatunku warunki. Jedyna barwa którą podobno można dodatkowo intensyfikować, to kolor czerwony dzięki pokarmom zawierającym betakaroten i astaksantyne. Sam tego nie testowałem więc nie wiem ile w tym prawdy.

 

 

PS: Na litość boską, niech ktoś poprawi tytuł. W poście poprawiła go autokorekta, ale tam nie działa. Ryba nazywa się Gupik, to od nazwiska Guppy, z głupotą nie ma to nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, ze ja miałam kiedyś te zwykłe, kundelki pokarm dla gupików jest ważny, jeśli chcesz by młode ładnie się wybarwiły ładnie. Tym zielonym co chcesz, to dla dorosłych nie ma sensu podawać specjalnie jakiegoś pokarmu dla gupików, chyba, ze chcesz podać młodym coś, ale bardziej polecam naturalnie np żółtka jaj (gotowane). Wa znym czynnikiem jest urozmaicenie diety i to by na tyle...

Gupiki nie straca swojego koloru, bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć co do żółtka jajka i Neonków Czerwonych. Miałem kiedyś te rybki i dawałem płatki Tropicala Vitality & Colour ale nie zauważyłem poprawy, natomiast po kilku razach podania im żółtka różnica jak dla mnie było kosmiczna. Czerwony stał się czerwony a tam gdzie powinny mieć świecący niebieski zrobił się ciemno niebieski a kiedy światło padało pod odpowiednim kątem to już była rewelacja jak odbijały. O Gupikach niestety nie mogę nic powiedzieć bo mam dopiero 2 miesięczny narybek i w trochę złych warunkach ich z początku trzymałem dlatego wzrost jest opóźniony. Poza tym na 9 rybek które się uchowały wygląda na to że mam tylko jednego samca:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerzę mówiąc to gupiki mam już ponad rok i trochę o nich wiem także się wypowiem gupikowi z czasem gdy się będzie starzał będzie bladł kolor ale nie tak od razu tu trzeba czasu ja osobiście posiadam czerwone (różowe) i koloru jeszcze nie tracą tylko na ogonkach im troszkę wybledł ale minimalnie się to rożni od koloru ciała i trzeba się dobrze w nie wpatrzeć aby to dojrzeć a co do specjalnego pokarmu to nie daje na początku jak zakładałem akwarium to kupiłem pokarm dla ryb ozdobnych z uzdatniaczem koloru był razem ale to lipa była i chcą cię na kasę naciągnąć

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...