Skocz do zawartości

Podłoże dla roślin


Prism
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam 20kg bazaltu 5-10mm, chcę dokupić jeszcze z 20 kg podłoża, ponieważ 20kg to za mało na 200l. Pytanie dla was to czy do akwarium roślinnego wystarczy sam bazalt (20kg 5-10mm + 20kg 1-3mm), czy radzicie mi pod bazalt podłożyć ziemię ogrodową lub jakieś inne podłoże? Chce aby rośliny dobrze rosły, ale nie chce płacić majątku na podłoże :/

Proszę o szybką odp;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabienica i anubiasy na pewno, a jakie jeszcze nie wiem, ale raczej z systemem korzeniowym. A co do granulacji to wiem, że jest spora :/ Jak myślicie, jeśli dodam bazalt o granulacji 1-3mm lub coś w ten deseń to będzie okey?

 

A co do ziemi, to jaka to ma być ziemia i czy mam ją wypłukać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jeśli dodam bazalt o granulacji 1-3mm lub coś w ten deseń to będzie okey?

Sam mam bazalt tej granulacji.

Rośliny rosną mi jak na drożdżach, chociaż mam tylko bazalt.

Ważne też jest nawożenie akwarium i odpowiednie oświetlanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To ja się podłączę pod temat ;D, żeby nie spamować. Pomóżcie mi proszę przygotować podłoże do akwarium. Musi być w nim ziemia jako podkład? Czy wystarczą kamienie o rożnej granulacji? Co powinienem tam umieścić? Bo już się pogubiłem. A ma to być akwarium wielogatunkowe jednak bez nacisku na konkretne rybki ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamierzam robić restart.

 

Główną zmianą ma być właśnie podłoże. Do tej pory miałem 5-7 mm granulację coś tak około, był to bazalt.

 

Tym razem postanowiłem spróbować z ziemią ogrodową.

Będzie ziemia ogrodowa pomieszana z rozdrobnioną gliną. Na to żwir-bazalt 1-3mm. Worek 50kg takiego żwirku kupiłem za 20zł. I na dodatek na wierch położę MANADO.

Wiem wielu powie, że manado jest zbędne bo jest żwir, bo podłoże to jest za lekkie itd. Ale to podłoże już mam wiec chcę go użyć.

 

I mam tylko takie pytanie czy manado nie zmiesza się nazbyt ze żwirkiem. Przypuszczam że nie zmiesza sie bo manado jest lżejsze od żwirka, ale może się mylę.

 

Dodam że akwarium 112L, 2x18W+13W

 

Karas dopiero za jakiś czas będę ci mógł może coś podpowiedzieć konkretniej, tak z autopsji, gdy przeprowadzę restart i przeanalizuję.

Ale wiem jedno większa granulacja utrudnia sadzenie. A gdy masz jeszcze ryby denne, stopień trudności zwiększa się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...