Jump to content

Dlaczego przycinanie szkodzi nurzańcowi?


Recommended Posts

Mam w akwarium nurzaniec. Od pocżatku rósł bardzo dobrze i na tyle się rozrósł, że część postanowiłem przyciąć. W internecie znalazłem informację, że należy ściąć nadmiar kładący się na tafli wody i nic się nie stanie. Jednocześnie znalazłem na forum opinię, że po przycięciu nurzańca on zdycha, ale zdaniem innych użytkowników to nie od tego. Wobec tego przyciąłem, ale tylko co drugą kępę nurzańca. I jaki efekt? Od kilku dni co druga kępa zdycha. :) I co Wy na to?

 

Ciachnięta sama góra, a liść żółknie od korzenia aż do góry. Przyciąłem wszystkie rośliny i tylko tej się nie spodobało. Czy jest na to jakieś logiczne wyjaśnienie?

Link to comment
Share on other sites

Mi też pada nurzaniec zaraz po przycince, lecz ja zawsze przesadzałem go wtedy jak widziałem że pada, wraz z podcięciem korzeni do 2cm.Wsadzałem kulkę gliniano-torfową w korzeń i zwykle się regenerował.Pobudzałem go do wzrostu po prostu.

Link to comment
Share on other sites

To teraz mi to mówicie? :) Jak ja już popsułem... Przyciąłem tak jak piszą w internecie, bo nie chciałem dublować tematów, tylko wyszukałem sam na forum. Jednak warto pytać. A teraz mam popsutą roślinkę. Rozumiem, że ta ucięte odpadną i wyrosną nowe od korzeni?

Link to comment
Share on other sites

Ja przycinam nożyczkami liście w połowie i nie mam problemów.

U mnie tak samo. Sprawdź sobie w mój temat w podpisie - tam masz pokazane że nurzaniec u mnie, może być przycinany na każdej długości i nie sprawia to żadnych problemów.

Spokojnie, nurzaniec to taka roślina która rośnie w wiekszości warunkach - przynamniej u mnie. Dlatego nie powinieneś się martwić - liście odrosną bardzo szybko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...