Jump to content

Brzanka wysmukła


Recommended Posts

witam, mam problem z brzanka wysmukła, ogólnie moje wszystkie rybki sa w okresie przechodzenia leczenia zielenią gdyż pochorowały mi sie na ospę. dzis patrzę, moja brzanka (samica) stała się grubsza niż zwykle, jej łuski tak jakby rozgięly sie a pomiędzy nimi wyskoczyły czerwone kropki (jakby krew ????), samiec jest ubarwiony elegancko, samica wyblakła i ciągle przebywa w jednym miejscu, tuż pod powierzchnią wody. Chyba nie jest chora, moze jest w ciązy??? proszę o pomoc lub jaką s wskazówkę!!!.

Link to comment
Share on other sites

w ciazy to raczej nie ;) ale u brzanek(samic) brzuszki zwiekszaja objetosc jak sa gotowe do tarla... i pewnie dlatego samiec sie mocniej ubarwil...ale te czerwone plamki to niewiem... ale powiem ci ze strasznie duzo masz rybek jak na taki zbiornik w takich warunkach latwo o jakies chorobsko :(

Link to comment
Share on other sites

leki podawalem, zieleń, multimineral, innych rybek to niechwyta, sum rekini ma jakies biale plamki, to wlasnie od niego zaczela mi sie ospa i pochorowaly mi sie ryby, pletwy ma pozjadane, jakies postrzepiale biale takie, i znow wyskakuja na nim plamy, chyba go odlowie zeby sie juz nie meczel i nie zarazal innych,

Link to comment
Share on other sites

A co to da ? Co da zieleń na to co się dzieje w twoim zbiorniku ? Masz ostrą bakteriozę w akwa , Zredukuj obsadę o 90% , inaczej sama się zredukuje. Nie możliwe jest wyleczenie ryb w takich warunkach.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czego nie rozumiesz ?? twoja obsada nadaje się do akwa 300l ,żadna z nich nie nadaje się do 60l, w 60 ryby pływają we własnym gównie, trując się amoniakiem itd. CO ty chcesz kwarantannie poddawać , oddaj zdrowe ryby póki żyją , chore wylecz bctopurem i jak wyleczysz to też oddaj. Kup ryby odpowiednie do twojego zbiornika. Lub kup większy zbiornik i wylecz chore ryby.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...