Jump to content

Trzciniak

Meruru
 Share

Recommended Posts

Pytanie do hodowców trzciniaków. Zauważyłam, że jeden z moich trzciniaków (samiec) inaczej się zachowuje. Wcześniej był spokojny, trzymał się w grupie a od jakiegoś czasu stał się odludkiem i atakuje tylko samice. Podpływa do nich i łapie za ogony, głowy, gryzie je i szarpie. Nie wygląda to zbyt fajnie. Zastanawiam się czy to jest tarło...czy może coś zupełnie innego?

Możesz mieć rację, że zachowanie tego samca jest związane z tym, że go wzieło na amory. U swoich takiego zachowania nie zauważyłem, ale one są małe, bo mają około 20cm. Za to pewien hodowca Trzciniaków z długoletnim stażem, który próbował je rozmnażać opisywał właśnie takie zachowanie tzn podgryzanie samicy przez samca.

Więc to chyba były amory... Samiec uspokoił się, pływa już z grupą, nie atakuje... Ale mnie wystraszył :) Dziękuję za odpowiedzi. Co do akwarium to spokojnie, nie męczę rybek. Mam spory zbiornik, w którym 60cm rybki miałyby dużo miejsca do popisu. Na razie moje trzciniaki mają po 27-30cm, najmniejsza samica 18cm :)

Jakby się udało kiedykolwiek rozmnożyć Trzciniaki to oczekuję zdjęć!

Bardzo bym chciała zobaczyć małe wężorki : D

Mój miał z 15-20 cm jak go sprowadziłam do domu więc taki mały to nie był, a ciekawa jestem jak takie maluszki wyglądają : D