Skocz do zawartości

skrzydlica SŁODKOWODNA


-Ramirez-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś o tej rybce? I czy można ją zakupić w okolicach gdańska? (okaz i zoo karina sprawdzałem i nie ma) ale na ul. Władysława Cieszyńskiego 36 podobno jest dobry sklep zoologiczny, był tam ktoś? Warto tam jechać? i czy jest w tym sklepie ta rybka?

 

Michał84:Nie wiesz że zdania zaczyna się z wielkiej litery,czy Caps Lock nie nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o Motylowca, to widziałem wczoraj, że są w Wejherowie na ul. Wałowej

 

btw z Zoo Kariny nie polecam rybek ani roślin... rybki często chore a na roślinkach więcej ślimaków niż po deszczu, do tego obsługa też fatalna, w ogóle nie znająca się na akwarystyce (Gdańsk Matarnia, Gdynia Tesco, Karwiny Tesco, Rumia Auchan)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na forum był chyba poruszany temat o tej rybie.

Myślę że jest to za duża ryba na Twoje 112l. Jestem ciekaw jak też z temperamentem.

 

Co do nazwy "skrzydlica słodkowodna" to jest to nazwa handlowa tak samo jak "murena słodkowodna" mimo że też potrzebuje słonawej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy "skrzydlica słodkowodna" to jest to nazwa handlowa tak samo jak "murena słodkowodna" mimo że też potrzebuje słonawej wody.

Z obydwiema nazwami ktoś ewidentnie dał ciała. Szkoda tylko, że tak wiele osób sugeruje się samą nazwą i trzyma te ryby bez soli, co na dłuższą mete kończy się dla ryb bardzo źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o Motylowca, to widziałem wczoraj, że są w Wejherowie na ul. Wałowej

 

btw z Zoo Kariny nie polecam rybek ani roślin... rybki często chore a na roślinkach więcej ślimaków niż po deszczu, do tego obsługa też fatalna, w ogóle nie znająca się na akwarystyce (Gdańsk Matarnia, Gdynia Tesco, Karwiny Tesco, Rumia Auchan)...

Nie nie chodzi mi o motylowca (mam jednego)

 

Edit:

 

Zapewne chodzi mu o tą rybkę Dołączona grafika

Nie o motylowca :)

dokładnie o tą, tylko że w Pobliżu Gdańska nigdzie jej nie widziałem lecz nie byłem w jednym sklepie (napisałem adres) i nie wiem czy ona tam jest.

 

Edit:

O tym by nazywać Motylowca Skrzydlicą to jeszcze nie słyszałem. Ta ryba, która jest sprzedawana pod nazwą handlową Skrzydlica słodkowodna to Neovespicula depressifrons. Nazwa jest mocno myląca biorąc pod uwagę, że to ryba słonawowodna.

To w takim razie dlaczego jest trzymana np. z gupikami?

 

Edit:

Z tego co pamiętam to na forum był chyba poruszany temat o tej rybie.

Myślę że jest to za duża ryba na Twoje 112l. Jestem ciekaw jak też z temperamentem.

 

Co do nazwy "skrzydlica słodkowodna" to jest to nazwa handlowa tak samo jak "murena słodkowodna" mimo że też potrzebuje słonawej wody.

Twoim zdaniem ryba rosnąca do 9cm jest za duża? :| (jeśli chodzi o temperament to ma podobno łagodny i nadaje się do zbiornika ogólnego)

 

Edytuj posty!

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eovespicula depressifrons – euryhaliczny gatunek stosunkowo niewielkiej, dorastającej do ok. 10 cm, ryby z jednogatunkowego rodzaju Neovespicula, z rodziny skorpenowatych[1], zamieszkującej przybrzeżne strefy Oceanu Indyjskiego i zachodniego Pacyfiku[2], posiadającej charakterystyczne, przypominające skrzydła, rozciągnięte na widocznych ostrych promieniach płetwy piersiowe, którymi wykonuje ruchy podobne do wiosłowania, a także długą płetwę grzbietową, która po podniesieniu promieni grzbietowych przypomina Irokeza. Jak większość ryb z rodziny skorpenowatych posiada gruczoły jadowe połączone z promieniami płetw zakończonymi kolcami, a ich ukłucie powoduje rwący ból i może być niebezpieczne dla osób uczulonych. Znaczenie gospodarcze ma jedynie jako ryba akwariowa.

 

Czyli jak widać żyje w wodach słonawych. Owszem można ją trzymać w akwariach słodkowodnych ale na dłuższą metę nie będzie to dla niej dobre . A by rosła i była zdrowa potrzebuje wody słonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...